Jak zgłosić zakażenie? Formularze zgłoszeń online, ważne linki

Pracownikom i studentom UMW przypominamy o obowiązku zgłoszenia przypadków zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną. Nie wystarczy zgłosić tego w szpitalu, pracownicy USK i UMW powinni to zrobić w obu miejscach. 

Pamiętaj! Szczepiąc się chronisz siebie i innych.

Przypominamy o obowiązku zgłoszenia przypadków zakażenia lub kontaktu z osobą zakażoną. Nie wystarczy zgłosić tego w szpitalu, pracownicy USK i UMW powinni to zrobić w obu miejscach. 
Zgłoszenie się jest możliwe poprzez linki: 

Ścieżka 1 - potwierdzone testem rozpoznanie zakażenie wirusem 
Ścieżka 2 - osoby z kontaktu z osobą z potwierdzonym zakażeniem 
Ścieżka 3 - osoby z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie
ŚCIEŻKA DO POBRANIA
- format PDF
- format PPTX

Każdy zgłaszający się student/pracownik bądź doktorant po zgłoszeniu otrzyma drogą mailową dokładne wytyczne dotyczące izolacji, kwarantanny lub samoobserwacji, których treść będzie dostosowana do informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym. 

Istnieje możliwość zapisania na test anty-SARS-CoV-2 za pośrednictwem internetu. W celu zapisania na test należy wejść w link TUTAJ.

Jednocześnie nieustannie zachęcamy wszystkich studentów i pracowników do zaszczepienia się. PAMIĘTAJ! SZCZEPIĄC SIĘ CHRONISZ SIEBIE I INNYCH.

Przypominamy także o obowiązku noszenia masek na terenie uczelni i w jednostkach prowadzących dydaktykę kliniczną na potrzeby UMW. Dotyczy to wszystkich studentów, doktorantów i pracowników UMW. 

Obowiązek ten nakłada zarządzenie rektora nr 247 z 2021 roku - link.

Pismo Prorektor ds. studentów i dydaktyki