Święto farmaceutów

Z okazji Dnia Farmaceuty rektor UMW prof. Piotr Ponikowski złożył najlepsze życzenia wszystkim pracownikom wykonującym ten zawód, ale też tym, którzy na co dzień zajmują się uczeniem studentów Wydziału Farmaceutycznego.

- W czasie pandemii dobitnie zobaczyliśmy jak ważne miejsce w systemie ochrony zdrowia zajmują farmaceuci, ale na Uniwersytecie Medycznym ich rola jest jeszcze większa - to nasi pracownicy przygotowują adeptów zawodu i rozwijają swoją dziedzinę naukowo; nie powinniśmy zapominać o wszystkich aspektach działalności przedstawicieli tego zawodu - podkreśla rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. I dodaje, że na pracowników tego wydziału zawsze można liczyć w trudnych sytuacjach - ponownie udowodnili to w kontekście wojny na Ukrainie błyskawicznie organizując profesjonalną zbiórkę leków.

Prof. Piotr Ponikowski z okazji Dnia Farmaceuty przekazał wszystkim pracownikom i studentom naszej Uczelni życzenia satyfkacji, jasno wytyczonej ścieżki rozwoju i poczucia zadowolenia z każdego dnia pracy. - Nie zapominajmy też o zdrowiu i szczęściu osobistym, bo koniec końców to są wartości najcenniejsze dla każdego z nas - podkreślił prof. Piotr Ponikowski.