Wróć do strony głównej
Aktualności | 24.05.2024

Rekrutacja ruszyła

Drodzy Kandydaci,

rozpoczęliśmy rekrutację na studia. Możecie się już rejestrować on-line w systemie internetowej rejestracji kandydatów (IRK), dostępnym na stronie: rekrutacja.umw.edu.pl w zakładce "rejestracja". Na stronie znajdziecie również harmonogramy rekrutacji dedykowane dla każdego kierunku z osobna. Są tam podane nie tylko terminy, ale także zasady rekrutacji i informacje o dokumentach, które trzeba dostarczyć.

Na rejestrację, uzupełnienie danych, wybranie kierunku studiów, wpisanie wyników z matur
i wniesienie opłaty rekrutacyjnej macie czas do 12 lipca. Po tym terminie systemy zostaną zamknięte, a wyniki będą ogłaszane zgodnie z terminarzami dla konkretnych kierunków.

Liczba miejsc i filia UMW w Wałbrzychu

Na rok akademicki 2024/2025 przygotowaliśmy dla Was 2100 miejsc (1600 na kierunkach stacjonarnych i 500 na niestacjonarnych) na 10 kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, dietetyce, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii i zdrowiu publicznym. Prowadzimy też rekrutację na studia w języku angielskim na kierunki Medicine i Dentistry.

Biorąc pod uwagę coroczne, ogromne zainteresowanie kierunkiem lekarskim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, w zeszłym roku otworzyliśmy dla Was filię UMW w Wałbrzychu. Podobnie jak we Wrocławiu, zapewniamy tam doskonałą, nowoczesną bazę dydaktyczną i równie wysoki poziom nauczania. Ta gwarancja jakości wynika z ponad 70-letniej tradycji kształcenia kadry medycznej.

W Wałbrzychu czeka na Was 50 miejsc. Na kierunek lekarski możecie się rejestrować jednocześnie w obu lokalizacjach, a zasady rekrutacji są identyczne.

Mamy nadzieję, że wypełnicie wszystkie miejsca na każdym z kierunków, zarówno we Wrocławiu, jak i filii w Wałbrzychu.

Dlaczego warto u nas studiować?

Zajęcia kliniczne realizujemy w renomowanych szpitalach, gdzie spotkacie naukowców
o światowej sławie. We Wrocławiu jest to największy w regionie Uniwersytecki Szpital Kliniczny (USK) (prawie 50 klinik i zakładów w 3 lokalizacjach), który ma na koncie przełomowe operacje.

W Wałbrzychu do dyspozycji studentów są dwie placówki: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego i Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. Edmunda Biernackiego.

Uczelnia współpracuje z ważnymi ośrodkami naukowymi na całym świecie, dzięki czemu gwarantujmy studentom odbywanie staży i praktyk zagranicznych. Mamy także nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej.

Co więcej, jesteśmy najwyżej notowaną polską uczelnią medyczną, obecną na prestiżowej Liście Szanghajskiej. Zajmujemy 2. miejsce w kraju w dziedzinie medycyny klinicznej i na tej samej pozycji jesteśmy w obszarze zdrowia publicznego. Na trzecich miejscach uplasowaliśmy się z kierunkiem lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Rankingu Perspektywy 2023.

UMW po raz kolejny odnotował awans w Center for World University Rankings (CWUR), jednym z kluczowych zagranicznych rankingów uczelni. Nasza uczelnia awansowała na pierwsze miejsce wśród uczelni medycznych w Polsce. Natomiast w rankingu THE WUR 2024 by Subject Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu osiągnął najlepszy w Polsce rezultat w kategorii Clinical and Health.

Dla jeszcze niezdecydowanych polecamy zapoznanie się z naszym folderem rekrutacyjnym. Mamy nadzieję, że informacje tam zebrane pomogą w rozwianiu wątpliwości. Folder znajduje się na stronie rekrutacja.umw.edu.pl, w zakładce „oferta”.

Czekamy na Was!

Autor: Sylwia Foremna Data utworzenia: 24.05.2024 Autor edycji: Katarzyna Sudnik Data edycji: 24.05.2024