Informacja dla studentów uczelni medycznych z Ukrainy
(17.3.2022)

Komunikat w sprawie dalszych działań umożliwiających kontynuowanie studiów na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym (oraz innych medycznych) w Polsce przez studentów kształcących się dotychczas na Ukrainie.

Stanowisko Senatu UMW w sprawie wydarzeń na Ukrainie
(1.3.2022)

1 marca Senat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przyjął uchwałę wyrażającą solidarność z Ukrainą. Senatorowie potępili agresję Rosji na Ukrainę, zaapelowali też do środowiska akademickiego Federacji Rosyjskiej. 

Ankieta dla osób pomagającym uchodźcom
(5.5.2022)

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej obciążeń psychicznych i sposobów radzenia sobie ze stresem u osób działających na rzecz uchodźców z Ukrainy i osób przekraczających białorusko-polską granicę.

Przeniesienia z uczelni zagranicznych na UMW
(27.4.2022)

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości kontynuowania studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu informujemy, iż obecnie procedowane są zgłoszenia studentów z Ukrainy, którzy zostali wskazani przez Ministerstwo.

Stypendia solidarnościowe - rusza nabór wniosków
(22.4.2022)

Władze Wrocławia ufundują nowe miejskie stypendia dla studentów i doktorantów. To propozycja dla osób z krajów, w których demokracja jest zagrożona lub toczy się w nich wojna. Obecnie  dotyczy to przede wszystkim Ukrainy.

Studenci przekazali plecaki dla dzieci z Ukrainy
(8.4.2022)

Studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu kolejny raz włączyli się do organizacji akcji dobroczynnej dla Ukraińców. Tym razem na Wydziale Farmacji została zorganizowana zbiórka „Plecaczek dla dzieciaczka”.

Zbiórka „Plecaczek dla dzieciaczka”
(31.3.2022)

Studenckie Koło Naukowe Chemii Nieorganicznej UMW organizuje zbiórkę „Plecaczek dla dzieciaczka”. Akcja zostanie przeprowadzona w dniach 6-7.04.2022 r. w holu głównym Wydziału Farmaceutycznego.

UMW otrzymało listę pierwszych 49 studentów z Ukrainy
(30.3.2022)

Wrocławska uczelnia otrzymała z Ministerstwa Zdrowia listę 49 osób z ukraińskich uniwersytetów medycznych, skierowanych na mocy specustawy do przyjęcia na Wydział Lekarski i Lekarsko-Stomatologiczny.

Studenci UMW przekazali artykuły higieniczne uchodźcom
(24.3.2022)

Studenci UMW zakończyli zbiórkę artykułów higienicznych dla uchodźców. Ponad 300 kosmetyczek z najpotrzebniejszymi produktami trafiło do przebywających na terenie dawnego portu lotniczego Wrocław-Strachowice Ukraińców.

Bariera językowa problemem w zatrudnieniu medyków z Ukrainy
(22.3.2022)

Pielęgniarki i położne z Ukrainy chcą pracować w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, a szpital mógłby przyjąć nawet kilkadziesiąt z nich. Niestety dużym problemem jest tutaj bariera językowa.