Aktualności - szkoła doktorska
Nagroda im. Artura Rojszczaka
(20.12.2021)

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej już po raz szesnasty ogłasza konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka. Nagroda jest przeznaczona dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale i humanistyczną postawą.

Shesnnovation Academy 2021/2022
(13.12.2021)

Fundacja Edukacyjna Perspektywy ruszyła z bezpłatną akademią startupową dla kobiet w STEM - Shesnnovation Academy. Aplikować do programu mogą wszystkie studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych i ścisłych.

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca
(2.12.2021)

Ruszył nabór zgłoszeń do XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca, którego zadaniem jest promocja studentów-wynalazców w kraju i za granicą oraz wsparcie w procesie komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych.

Medyczne Oscary 2021: studenci też mają głos
(1.12.2021)

Skoro grudzień, to Oscary – zapraszamy do udziału w kolejnej edycji uczelnianego plebiscytu „Oscary Medyczne”. W tym roku do plebiscytu włączamy także studentów, którzy po raz pierwszy przyznawać będą Oscara Studenckiego.

Ankieta badająca zagadnienia równości na UMW
(26.11.2021)

8 grudnia mija termin wypełnienia ankiety przygotowanego przez zespół ds. równego traktowania. Jej wyniki pomogą zweryfikować oczekiwania społeczności UMW w zakresie równości. Te element opracowywania Plan Równości Płci, którego wymaga KE.

Program BioLAB 2022-23
(19.11.2021)

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i studentki, również studiów doktoranckich, nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2022-23. Nabór wniosków trwa do 1 lutego 2022 r.

Uruchomienie finansowania działań z Funduszu Nauki OS2 RID
(17.11.2021)

Informujemy, że uruchamiamy nabór wniosków m.in. na sfinansowanie publikacji  w ramach wpierania potencjału badawczego studentów i doktorantów Uczelni (OS2 RID). Zapraszamy do składania wniosków! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dawid Przystupski laureatem stypendium im. Ludwika Hirszfelda
(15.11.2021)

Lek. Dawid Przystupski otrzymał stypendium im. Ludwika Hirszfelda w ramach Studenckiego Programu Stypendialnego, który pilotuje Wrocławskie Centrum Akademickie. Wyróżnienie trafiło do Piotra Krajewskiego i Aleksandry Stefaniak.

Dzień doktoranta 2021
(8.11.2021)

Wykłady, prezentacje i networking - pod takimi hasłami odbyły się tegoroczne obchody Dnia Doktoranta. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać prof. Bralczyka, który opowiadał o komunikacji między lekarzem a pacjentami.

Bezpłatne konsultacje psychologiczne
(8.11.2021)

W bieżącym roku akademickim studenci i doktoranci mogą ponownie skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji psychologicznych, które odbywają się zarówno online, jak i na żywo w budynku Katedry Psychiatrii przy Wybrzeżu Pasteura 10.