Aktualności | 24.04.2024

Wyróżnienia dla pięciu naukowców

Od powołań i gratulacji rozpoczęło się kwietniowe posiedzenie Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Podczas uroczystej części spotkania wyróżnionych zostało pięciu naukowców uczelni.

Prof. Błażej Misiak, kierownik Katedry i Klinki Psychiatrii UMW otrzymał z rąk prof. Piotra Ponikowskiego powołanie na pełnomocnika rektora ds. utworzenia wiodącego zespołu badawczego w zakresie neuronauk, a dr hab. Sławomir Budrewicz, prof. UMW, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii został mianowany pełnomocnikiem rektora ds. utworzenia Centrum Układu Nerwowego.

– Przy wsparciu naszych specjalistów stworzymy ośrodek neurologii i neurochirurgii, którego działalność będzie opierała się zarówno na medycynie klinicznej, jak i na potencjale uniwersyteckim w postaci badań naukowych – wyjaśnił prof. Piotr Ponikowski, dziękując nominowanym, że zechcieli podjąć się zadania i życząc im pomyślności.

W dalszej części spotkania rektor pogratulował zaszczytnych tytułów naukowych profesora, które od Prezydenta RP otrzymali:

prof. Paweł Gać z Zakładu Zdrowia Środowiskowego i Medycyny Pracy Katedry Zdrowia Populacyjnego Wydziału Nauk o Zdrowiu,
prof. Adam Maciejczyk z Kliniki Radioterapii Katedry Onkologii Wydziału Lekarskiego,
prof. Michał Sarul z Katedry i Zakładu Stomatologii Zintegrowanej Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.

Fot. Tomasz Walów

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 24.04.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 25.04.2024