Back to homepage
News | 19.05.2025

Rekrutacja na studia na UMW wystartowała

Nowe kierunki studiów, rozwój filii UMW w Wałbrzychu, program „Młoda Nauka” i  prace wdrożeniowe prace dyplomowe – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, najlepsza uczelnia medyczna w kraju, otwiera rekrutację na rok akademicki 2025/2026 z ofertą, która łączy najwyższą jakość kształcenia z możliwościami rozwoju naukowego i zawodowego. Wśród nowości są: elektroradiologia, pielęgniarstwo w języku angielskim oraz II stopień ratownictwa medycznego.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu po raz kolejny znalazł się w prestiżowym rankingu Times Higher Education World University Rankings (THE WUR), który ocenia uczelnie na całym świecie pod kątem jakości kształcenia, zaangażowania naukowego i umiędzynarodowienia. Miano najlepszej uczelni medycznej w kraju, to nie tylko dowód uznania dla kadry akademickiej i studentów, ale także potwierdzenie, że wybór UMW to inwestycja w edukację na najwyższym poziomie.

UMW zaprasza wszystkich kandydatów, którzy chcą zdobywać wiedzę, rozwijać się naukowo
i zawodowo.

- Jesteśmy najlepszą uczelnią w Polsce, więc czekamy na najlepszych, najbardziej zaangażowanych i zafascynowanych swoim przyszłym zawodem kandydatów - podkreśla prof. dr hab.  Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki.

Nowości w ofercie  - odpowiedź na potrzeby rynku i przyszłość ochrony zdrowia

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oferuje szeroki wachlarz kierunków. Na kandydatów czeka 1284 miejsca na studiach stacjonarnych jednolitych I stopnia, 280 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia oraz 212 miejsc na studiach stacjonarnych English Division. W ofercie są również studia niestacjonarne. Każdy więc znajdzie dla siebie odpowiednią ścieżkę edukacyjną i zawodową – zarówno przyszły lekarz, farmaceuta, jak i specjalista zdrowia publicznego, analityk danych medycznych czy ekspert innowacyjnych technologii w ochronie zdrowia.

Nowością w ofercie są trzy nowe kierunki, które odzwierciedlają dynamiczne zmiany w systemie ochrony zdrowia i nowe oczekiwania pracodawców:

  • Elektroradiologia ( I stopień stacjonarne i II stopień niestacjonarne) - kierunek dla pasjonatów nowoczesnych technologii w diagnostyce obrazowej i radioterapii. Łączy wiedzę medyczną z fizyką, informatyką i inżynierią. Absolwenci znajdą zatrudnienie w szpitalach, centrach diagnostycznych i firmach medycznych – w Polsce i za granicą.  

    - System ochrony zdrowia potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów, dlatego też zapraszamy na kierunek zdrowie publiczne oraz zupełną nowość - elektroradiologię I i II stopnia - zachęca dr hab. Łukasz Rypicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

     
  • Ratownictwo medyczne II stopnia (stacjonarne i niestacjonarne) -  magisterskie studia dla ratowników, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje, prowadzić badania naukowe i wdrażać innowacyjne rozwiązania. Program obejmuje m.in. naukę ultrasonografii, intubacji
    z wykorzystaniem RSI, elementy medycyny pola walki oraz zarządzania kryzysowego.

    - Ofertę kierujemy do ratowników, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje i rozwijać się
    w tej ważnej, przyszłościowej dziedzinie - mówi dr hab. Anna Rozensztrauch, prodziekan ds. rozwoju i współpracy Wydziału Pielęgniarstwa i Położnictwa.

     
  • Pielęgniarstwo w języku angielskim (stacjonarne) - kierunek dla osób pragnących zdobywać kompetencje pielęgniarskie w środowisku międzynarodowym, z perspektywą pracy w Polsce i na świecie.

    - Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu studiuje obecnie sześciuset studentów z całego świata. Tworzymy dzięki temu środowisko międzykulturowe, które wzbogaca naszą uczelnię. Uczymy się od siebie nawzajem, nawiązujemy międzynarodowe kontakty, a nasi absolwenci odnoszą sukcesy na całym świecie - mówi dr hab. Katarzyna Neubauer, prof. uczelni, prodziekan ds. kształcenia w języku angielskim.

Kierunek lekarski w Wałbrzychu – studia w kameralnym środowisku

Filia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w Wałbrzychu to propozycja studiowania kierunku lekarskiego w bardziej kameralnym środowisku. Otwarcie 5 klinik (chirurgii, hematologii i onkologii, medycyny ogólnej, pediatrii oraz chirurgii twarzowo-szczękowej) w szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu to kolejny krok w rozwoju filii wałbrzyskiej, która staje się pełnoprawnym i kompetencyjnie samodzielnym ośrodkiem akademickim. Docelowo powstanie 15 klinik a klinika ginekologii i położnictwa będzie tworzona w Specjalistycznym Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. E. Biernackiego w Wałbrzychu. Filia oferuje więc edukację na najwyższym poziomie, odpowiadającą zarówno krajowym, jak i europejskim standardom.

- Mamy na miejscu nowocześnie wyposażone pracownie, bibliotekę, nowy stół wirtualny do nauki anatomii, a więc lepszą aparaturę niż wiele uczelni w Polsce. Ale najważniejsze jest to, że pracujemy w małych, kameralnych grupach, więc każdy student ma praktycznie nieograniczony dostęp zarówno do sprzętu, jaki i do pacjentów - zaznacza Beata Sobieszczańska, dziekan filii UMW w Wałbrzychu.

„Młoda Nauka” - naukowy start już od pierwszego dnia na uczelni

Nowo przyjęci studenci mogą przystąpić do programu „Młoda Nauka”, który jest flagowym projektem UMW dotyczącym rozwoju młodych naukowców pod skrzydłami mentorów.

- Mamy dla naszych nowych adeptów program, który umożliwia im rozwój naukowy od pierwszych dni studiowania na uczelni. Stawiamy na indywidualną pracę mistrz – uczeń, wspieramy w planowaniu ścieżki kariery, zachęcamy do działalności w kołach naukowych i udziału w międzynarodowych projektach - mówi prof. dr hab. Julita Kulbacka, pełnomocnik rektora ds. programu „Młoda Nauka”.

W ramach programu studenci mogą:

  • zgłosić się po indywidualnego mentora naukowego już od pierwszego roku,
  • ubiegać się o nano granty na udział w konferencjach, warsztatach i badaniach,
  • wziąć udział w tworzeniu scientific clubs,
  • współpracować z ośrodkami zagranicznymi, w tym w ramach staży i wymian międzynarodowych,
  • skorzystać z administracyjnego wsparcia nauki, które pozwala skupić się wyłącznie na badaniach i rozwoju osobistym.

- Finalistom i laureatom olimpiad chemicznych, biologicznych i matematycznych oferujemy więcej niż tylko miejsce na studiach. Proponujemy indywidualny tok studiów, osobistego mentora, stypendium rektora na start, 20% zniżki na akademik i darmowy dostęp do platformy nauki języków - wylicza lek. Wojciech Szlasa, pełnomocnik rektora ds. programu „Młoda Nauka”.

Wdrożeniowe prace dyplomowe – nauka, która działa w praktyce

Studenci UMW mają możliwość tworzenia prac licencjackich i magisterskich o charakterze wdrożeniowym, łączących teorię z praktyką. W ramach tych projektów młodzi naukowcy rozwiązują realne problemy społeczne, zdrowotne lub organizacyjne, a ich pomysły trafiają bezpośrednio do instytucji, z którymi współpracuje UMW. Mogą to być ośrodki zdrowia, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe czy firmy prywatne, które – jak wskazuje sama nazwa programu – wdrażają innowacyjne rozwiązania zaprojektowane przez studentów.

Z tej możliwości mogą skorzystać studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu, Wydziału Farmaceutycznego, Fizjoterapii oraz Pielęgniarstwa i Położnictwa. To wyjątkowa szansa, by już na etapie studiów mieć wpływ na poprawę jakości opieki zdrowotnej, skuteczność terapii, organizację systemu czy zdrowie lokalnych społeczności.

Limity przyjęć na studia stacjonarne:

Studia jednolite:

  • kierunek lekarski - 330 miejsc we Wrocławiu
  • kierunek lekarski filia UMW w Wałbrzychu - 50 miejsc
  • kierunek lekarsko-dentystyczny - 52 miejsca
  • farmacja - 150 miejsc
  • analityka medyczna - 100 miejsc
  • fizjoterapia - 100 miejsc

Studia I stopnia:

  • pielęgniarstwo - 150 miejsc
  • położnictwo -  80 miejsc
  • dietetyka  - 100 miejsc
  • zdrowie publiczne  - 50 miejsc
  • ratownictwo medyczne - 72 miejsca
  • elektroradiologia – NOWOŚĆ! - 50 miejsc

Studia II stopnia:

  • pielęgniarstwo  - 65 miejsc
  • położnictwo - 55 miejsc
  • dietetyka - 60 miejsc
  • zdrowie publiczne - 50 miejsc
  • ratownictwo medyczne - NOWOŚĆ! - 50 miejsc

Studia w języku angielskim:

  • Medicine – kierunek lekarski - 140 miejsc
  • Dentistry – kierunek lekarsko-dentystyczny - 24 miejsca
  • Nursing – kierunek pielęgniarstwo NOWOŚĆ! - 48 miejsc

 

Szczegółowe informacje o kierunkach, warunkach rekrutacji znajdują się na stronie: rekrutacja.umw.edu.pl

 

 

 

 
 
Tags #umw
Authored by: Sylwia Foremna Creation date: 19.05.2025 Update authored by: Sylwia Foremna Update date: 19.05.2025