Dni Symulacji Medycznej
Pierwszego dnia odbierali porody. Spotkania z symulacją medyczną rozpoczęły się od ginekologii i położnictwa oraz neonatologii. Nauczyciele akademiccy ćwiczyli swoje umiejętności praktyczne, by jeszcze lepiej uczyć studentów.
Kilkudniowe szkolenie zorganizował na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu dr Piotr Kolęda odpowiadający za projekt Centrum Symulacji Medycznej. Odbywa się ono w Centrum Naukowej Informacji Medycznej przy ul. Marcinkowskiego 2-6 we Wrocławiu. Sale wypełnił nowoczesny sprzęt umożliwiający symulacje różnych działań, z którymi przyszli lekarze będą mieli do czynienia na co dzień.
W oficjalnym otwarciu uczestniczyli prof. Jacek Szepietowski, Prorektor ds. Rozwoju Uczelni oraz Jacek Czajka, zastępca Kanclerza ds. Logistyki.
Pierwszego dnia uczestnicy ćwiczyli w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii. Na sali nie brakowało ekspertów w dziedzinie, oceniających podobieństwo symulacji do realnych działań lekarzy, jak prof. Lidia Hirnle - szefowa Kliniki Ginekologii i Położnictwa SPSK1.
Przywieziony na Dni Symulacji sprzęt dawał liczne możliwości, także ćwiczenia procedur stosowanych na najmłodszych z pacjentów.
Dni Symulacji Medycznej podzielone są tematycznie.
19.09.2016, g. 9–15 – Symulacja medyczna w ginekologii i położnictwie oraz neonatologii,
20.09.2016, g. 9–15 – Symulacja medyczna w anestezjologii i pediatrii,
21.09.2016, g. 9–15 – Symulacja medyczna w medycynie ratunkowej i pielęgniarstwie,
22.09.2016, g. 9–15 – Symulacja medyczna i ultrasonografia.
Fot. Adam Zadrzywilski
Spotkania mają na celu przybliżenie zagadnień związanych z symulacją medyczną pracownikom dydaktycznym Uniwersytetu i będą okazją do zapoznania się ze sprzętem wykorzystywanym do nauczania umiejętności praktycznych za pomocą technik symulacji.
Galeria zdjęć