Wróć do strony głównej
Aktualności | 28.09.2019

Bieg Uniwersytetu Medycznego 2019

To nie jest zwykły bieg. Wszystko, łącznie z pogodą, wydaje się mu sprzyjać. To zasługa pozytywnej energii bijącej z zawodników. Zwłaszcza tych biegnących z wózkami. W tym roku było ich rekordowo dużo, bo ponad 40 załóg.

Zaczęło się od jednej pary. Jaś Kmieć i jego fizjoterapeuta Łukasz Malaczewski wystartowali w Biegu Uniwersytetu Medycznego jako pierwsi. Później, gdy zostali ambasadorami BUMWRO, stworzyliśmy specjalną kategorię dla osób biegnących z wózkami. Przybywa ich z roku na rok. W tym ekip było najwięcej. Niestety zabrakło wśród nich Jaśka. Zmarł nagle w minionym roku. – Postanowiliśmy, że tegoroczny BUMWRO będzie Memoriałem Jasia Kmiecia. Chcieliśmy go uhonorować, stąd pomysł na odsłonięcie poświęconego mu krasnala – mówił, otwierając wydarzenie, dr hab. Tomasz Zatoński, prof. nadzw.

BUMWRO 2019

– Jestem pod ogromnym wrażeniem Państwa biegnących z wózkami. Uświadamiacie nam, że usprawiedliwiamy swoje słabości; ja sam od kilku lat obiecuję sobie, że za rok wystartuję. W kolejnym roku zrobię to na pewno - zadeklarował reprezentujący władze uczelni prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel.
Prof. Piotr Dzięgiel BUMWRO 2019

Krasnal umiejscowiony został przy Auli Jana Pawła II. Tam mieści się biuro zawodów. Statuetkę odsłonił Łukasz Malaczewski. - Cieszę się, że będzie z nami krasnal Jaś, by przypominać wspaniałego chłopca, który miał odwagę mieć marzenia. I te marzenia spełniał, dzięki czemu teraz więcej dzieci, rodziców i opiekunów ma odwagę te marzenia spełniać –mówił koordynujący działania fundacji Fizjotriterapia.Follow your dreams.
Łukasz Malaczewski BUMWRO 2019
BUMWRO 2019

Bieg Uniwersytetu Medycznego ma kilka stałych elementów. Jednym z nich jest rozgrzewka, którą ponownie poprowadził nasz wrocławski olimpijczyk Paweł Rańda. Kolejną rzeczą  jest charytatywny cel wydarzenia.
Paweł Rańda BUMWRO 2019

W ramach akcji „Biegamy-Pomagamy” sympatycy BUMWRO wspierają co roku leczenie dzieci dotkniętych wadami wrodzonymi oraz chorobami rzadkimi. Pieniądze pochodzące z opłat startowych BUMKIDS oraz od darczyńców zostają w całości przeznaczone na wybrany cel charytatywny. W tej edycji Biegu wyznaczyliśmy sobie kilka celów: jednym z nich jest uzbieranie odpowiedniej sumy na zakup asystora kaszlu dla Damiana Kołeckiego. Damian ma 25 lat, urodził się z dziecięcym czterokończynowym porażeniem mózgowym i przeszedł zatrzymanie akcji serca. Teraz potrzebuje odpowiedniego sprzętu, aby na nowo „nauczyć się kasłania” . Sam nie połyka, musi być karmiony dojelitowo, do tego stracił odruch kaszlu, nie oczyszcza więc oskrzeli z zalegającej wydzieliny, stąd potrzeba zakupu asystora. Codzienna walka jego mamy oraz wola życia Damiana niestety nie wystarczą: cena nowego sprzętu to 18 100 zł brutto, a cena wynajmu 900 zł za miesiąc.

W miasteczku biegowym prowadziliśmy zbiórkę do puszek na zakup urządzenia. Przeznaczone były na nią także wpłaty z biegów dziecięcych. Dodatkowo - jak zwykle - zlicytowano szczególne numery startowe. W tym roku były to: 1 i 100. Numer 1 wylicytował pełniący obowiązki rektora UMW. Prof. Piotr Ponikowski nie mógł być obecny, ale telefonicznie zadeklarował wpłatę 1500 złotych. Numer 100 powędrował za 750 złotych do dr. hab. Bogusława Półtoraka z Uniwersytetu Ekonomicznego. Chętni wciąż mogą wpłacać na tegoroczny cel. W tytule wpłat prosimy wpisywać Kaszlator dla Damiana. Numer konta: BNP Paribas Bank Polska 21175000120000000029151717, Fundacja „Biegaj dla Zdrowia” (ul. Cesarzowicka 38, 52-408, Wrocław).

Najszybszy Mateusz Demczyszak  na pokonanie 10 km potrzebował 31 minut i 12 sekund.

Kolejne miejsca zajęli Przemysław Chatys i Dariusz Boratyński.
BUMWRO 2019

Najszybsza kobieta metę przekroczyła po 36 minutach i 55 sekundach. Była to Valentyna Kiliarska, za nią wbiegły Anna Ficner i Dominika Napieraj.
BUMWRO 2019

Najszybsze studentki naszej uczelni to: Zuzanna Marek, Karolina Stawarz i Ewa Drozdowska. Wśród studentów triumfowali: Jan Piotrowski, Grzegorz Okos i Łukasz Dubniański.
BUMWRO 2019

Zwycięzców wyłoniono też w grupie pracowników Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wśród panów najszybsi byli: Andrzej Konieczny, Piotr Świątek, Tomasz Urbaniak.

Liderkami wśród pań były: Luba Jakubowska, Aleksandra Wiśniewska oraz Marta Nowakowska-Kotas.

Największe emocje i doping towarzyszyły pojawiającym się na mecie ekipom wózkersów.

Tomasz Zatoński Jacek Sutryk BUMWRO


BUMWRO 2019
BUMWRO 2019
BUMWRO 2019
BUMWRO 2019
Także ceremonia wręczania nagród załogom była wyjątkowo wzruszająca.
BUMWRO 2019

Tradycyjnie w samo południe – w asyście towarzyszącej wydarzeniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komisarza Lwa – na start wyruszyli najmłodsi biegacze. Na starcie stanęli między innymi Maciek i Andrzej. Maciek nie tak dawno ukończył bieg w wózku, w tym roku na własnych nogach pokonał 400 metrów.
BUMWRO 2019

BUMWRO 2019
Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu tradycyjnie był świętem prawdziwych superbohaterów. Część z nich pojawiła się na trasie w wyjątkowej obstawie. Każda forma wsparcia miała znaczenie.
BUMWRO 2019


BUMWRO 2019
Fot. Tomasz Walów
Galeria zdjęć fot. Tomasz Walów
Galeria
Galeria - bieg dzieci
Galeria - nagrody

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 28.09.2019 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 02.10.2019