Wróć do strony głównej
Aktualności | 24.11.2017

Jesteś z Pokolenia W? Gala kończąca projekt za nami

Niech przebywanie we Wrocławiu wyzwoli w nas pasję - pasję poznawania. Tak życzył nam prof. Jan Miodek na Gali Pokolenie W. Pasja przenikała przez wszystkie wystąpienia w czasie spotkania, które zakończyło kampanię promującą Wrocław.

prof. Miodek, pokolenie W
Ktoś kto przyjechał na studia do Wrocławia, już chyba z niego nie wyjeżdża
- tak otworzył konferencję  Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Eugniusza Gepperta we Wrocławiu prof. Piotr Kielan, wiceprzewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. W Kinie Nowe Horyzonty zebrali się bohaterowie Pokolenia W i studenci, którzy czują się częścią tego miasta. W czasie wydarzenia wyłonieni zostali zwycięzcy konkursu Pokolenie W: I miejsce ex aequo zajęli Natalia Jerzak z projektem SitoOgrodnicy i Sebastian Kraszewski z projektem INNOSEPT; drugie miejsce zajął Michał Litwiniec - Witaminy grają A, trzecie - Przemysław Sowiecki odpowiedzialny za Drone Film Festival.

prof. Kielan, Pokolenie W

Poszerzajcie horyzonty

W ramach bloku Inspiracje jako jedyna kobieta wystąpiła Magdalena Urbanek, która opowiedziała o swoim blogu dotyczącym traktorów. Podkreśliła przede wszystkim, by  nie wstydzić się nawet najbardziej niekonwencjoncjonalnych zajawek. O zajawkach, pasji, poszerzaniu horyzontów skupiało się większość mówców tego dnia. Michał Kasprzyk, organizator wrocławskich TEDx, zadał widowni pytanie "czym się pasjonujesz?" i niczym bohater filmu Chłopaki nie płaczą dopowiedział: to zacznij to robić. Zaraz po nim sceną zawładnął przyszłoroczny maturzysta, Mikołaj Niczyj. Jego wystąpienie miało w sobie nieopisaną dozę szczerości, zwłaszcza gdy zwracał się bezpośrednio do swojej rodziny i nauczycieli. Opowiadał o tym, jak udało mu się wygrać konkurs dla mówców i wyjechać do Stanów, co było jego największym marzeniem. A w co nie wierzył będąc po prostu chłopakiem z Trójkąta. To, że marzenia warto spełniać i odważnie mierzyć wyżej było też tematem wystąpienia Jerzego Łątki. Doktorant Politechniki Wrocławskiej próbował odpowiedzieć na pytanie "żyć czy studiować?". Apelował przede wszystkim, by tego okresu studenckiego nie zmarnować. 
Tomasz Broda, jeden z bohaterów Pokolenia W, jest w trakcie wydawania książki dotyczącej studiów we Wrocławiu, stąd to obrazy z tejże książki wypełniły kinowy ekran, gdy pojawił się na scenie opowiadając "o pożytkach z gryzmolenia po ławkach".  Szymon Sikorski, współodpowiedzialny za powstanie kampanii Pokolenie W, opowiadał o heurystykach. Szczególnie komentował brak mody na krytyczne myślenie. Kończący serię wystąpień Tomasz Popów, którego wykład wypełniony był wspomnianym krytycznym myśleniem, zachęcał do mierzenia jak najwyżej - zwłaszcza w sferze przedsiębiorczej.
pokolenie w
Spotkanie poprowadzili Marcin Tomaszewski i Filip Mitura, dziennikarze Radia LUZ.

Fot. Tomasz Walów
 

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 24.11.2017 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 24.11.2017