Aż 7757 chętnych
Opublikowaliśmy pierwsze listy na 10 kierunków studiów stacjonarnych na naszej uczelni. Konkurencja jest spora. Wciąż trwa rekrutacja na cztery kierunki studiów niestacjonarnych i studia II stopnia.
Na 7757 kandydatów czeka 1000 miejsc. Jak co roku największa konkurencja jest wśród kandydatów na kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku ubiegających się o studia jest 1323 na 52 miejsca (25 osób na 1 miejsce). Najwięcej maturzystów marzyło o kierunku lekarskim. Na 3536 kandydatów czekało 253 miejsca, a więc na jedno miejsce przypada 14 maturzystów.
Kolejnym wśród najpopularniejszych kierunków jest farmacja. O studia na tym kierunku ubiegało się o 157 osób więcej niż podczas ubiegłorocznej rekrutacji. Dużą popularnością cieszyły się także dietetyka i analityka medyczna. O jedno miejsce na tych trzech kierunkach starało się sześciu kandydatów.
Kolejnym wśród najbardziej obleganych kierunków na naszej uczelni jest fizjoterapia. Rekrutujący się na fizjoterapię, zostali zakwalifikowani do przyjęcia na studia jednolite magisterskie. Wcześniej były to studia dwustopniowe. Mimo tej zmiany o miejsce tu starały się aż 4 osoby.
Nowością w czasie tegorocznej rekrutacji był brak egzaminów wstępnych dla cudzoziemców. Zamiast nich, kandydaci ze świadectwem/dyplomem uzyskanym za granicą pisali egzamin z języka polskiego. O ich przyjęciu decydowały oceny na posiadanym świadectwie/dyplomie oraz pozytywny wynik z egzaminu. Uproszczenie w ten sposób rekrutacji, sprawiło że więcej osób w takiej sytuacji ubiegało się o miejsce, a także więcej osób zyskało szansę na przyjęcie.
Na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rekrutowano na 10 kierunków studiów stacjonarnych: kierunek lekarsko-dentystyczny, lekarski, farmację, analitykę medyczną, dietetykę, fizjoterapię, położnictwo, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne.
Listy zakwalifikowanych do przyjęcia: http://www.rekrutacja.umed.wroc.pl/pierwsze-listy/
Obecnie trwa rejestracja na studia niestacjonarne na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, analitykę medyczną, a także na studia stacjonarne II stopnia na: dietetykę, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne i fizjoterapię.
Fot. Tomasz Walów