Back to homepage
News | 11.12.2018

Nasze studentki laureatkami programu stypendialnego 100 na 100

Trzy studentki naszej uczelni: Dagmara Trzeciak (WNoZ), Marta Pluta (WL) oraz Agnieszka Pawelak (WL) uzyskały stypendium w ramach programu stypendialnego „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego.


Program kierowany był do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Comiesięczne stypendium w wysokości 1250 zł brutto będzie wypłacane przez rok (do grudnia 2019 roku). Program uzyskał Honorowy patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego (obecnego także przy wręczaniu stypendiów). Inicjatywa Fundacji LOTTO została wpisana w Program obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spośród stu laureatów, aż trzy osoby to nasze studentki. 10 grudnia odbyła się uroczysta Gala programu „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego. Laureaci mieli także okazję zwiedzić z przewodnikiem Muzeum Sportu i Turystyki - jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. W programie nie zabrakło także utworów patriotycznych w wykonaniu gości specjalnych - Kamila Bednarka oraz Krzysztofa Kiljańskiego. Laureaci obejrzeli również krótki filmik, biograficzny o Halinie Konopackiej- polskiej lekkoatletce, pierwszej polskiej złotej medalistce olimpijskiej, która została oficjalnie patronką Fundacji.





Stypendia stały się nagrodą i wsparciem finansowym dla Nas, młodych ludzi, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla rówieśników, wyróżniają się aktywną postawą społeczną, osiągnięciami w nauce oraz nie pozostają obojętni na otaczającą ich rzeczywistość. Właśnie tacy byli patroni programu – Halina Konopacka oraz Ignacy Matuszewski, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii Polski. - mówi jedna z stypendystek, Dagmara Trzeciak.

Znaleźć się w takim zaszczytnym gronie było dla mnie niesamowitym wyróżnieniem. Cieszę się, że moja ciężka praca, działalność artystyczna związana z muzyką oraz zaangażowanie społeczne zarówno w organizacjach studenckich jak i fundacjach zostało docenione. Możliwość zwiedzenia Polskiego Komitetu Olimpijskiego miało dla mnie podwójną wartość, ponieważ pochodzę z Rawicza – miasta Anity Włodarczyk – lekkoatletki, mistrzyni świata w rzucie młotem, a to zobowiązuje. Ponadto sport od najmłodszych lat nie był mi obcy i nie jest do dnia dzisiejszego. Swoją pasją i wiedzą zaczęłam też dzielić się z innymi. Moja praca licencjacka, która została wyróżniona kilka dni temu na absolutorium Wydziału Nauk o Zdrowiu potwierdza ten fakt. Skupiałam się w niej na zagadnieniu resocjalizacji przez sport w jednostkach penitencjarnych oraz ocenie poziomu aktywność fizycznej mężczyzn w niej przebywających. Interdyscyplinarny kierunek studiów jakim jest zdrowie publiczne pozwolił mi nabyć różnorodne kompetencje i umiejętności oraz łączyć, rozwijać pasje. Dzięki temu mogę obecnie skutecznie realizować swoje pomysły, dążyć wytrwale do postawionych sobie celów, a także patrzeć szerzej na otaczający mnie świat.

Oprócz wsparcia finansowego organizator przewidział udział w projektach edukacyjnych i społecznych organizowanych przez Fundację LOTTO w ramach Programu Stypendialnego, związanych tematycznie z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz udział w letnim, maksymalnie 5-dniowym Rajdzie Niepodległości organizowanym przez Fundację.

 
Authored by: Administrator Administrator Creation date: 11.12.2018 Update authored by: Administrator Administrator Update date: 11.12.2018