ROZDZIAŁ XVII MOBILNOŚĆ STUDENTÓW. PRZENIESIENIA
Wyciąg z REGULAMINU STUDIÓW UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO WE WROCŁAWIU OBOWIĄZUJĄCEGO OD ROKU AKADEMICKIEGO 2024/2025
Załącznik do Uchwały nr 2603 Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 24 kwietnia 2024 r
§ 51
Student Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu może przenieść się z innej uczelni, w tym zagranicznej za zgodą Dziekana właściwego Wydziału albo Dziekana Filii albo osoby upoważnionej uczelni przyjmującej, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
§ 52
1. Student innej uczelni, w tym zagranicznej lub Filii, może ubiegać się o przeniesienie, przy zachowaniu kierunku, formy, poziomu kształcenia, po zaliczeniu co najmniej 1. (pierwszego) roku studiów, jeżeli wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w uczelni, którą opuszcza. Przeniesienie może nastąpić tylko od początku nowego roku akademickiego, pod warunkiem spełnienia zasad rekrutacji obowiązujących w danym roku akademickim na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
2. Student innej uczelni, w tym zagranicznej lub Filii, który zamierza przenieść się na Uczelnię zobowiązany jest złożyć w Dziekanacie właściwego Wydziału albo Dziekanacie Filii, na który ma nastąpić przeniesienie:
1) wniosek o przeniesienie;
2) kserokopię indeksu lub karty okresowych osiągnięć potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uczelnię macierzystą;
3) zaświadczenie o średniej ocen z egzaminów z zaliczonych lat studiów;
4) zaświadczenie o przebiegu studiów z uwzględnieniem uzyskanych ocen i punktów ECTS, z podpisem Dziekana właściwego Wydziału albo Dziekana Filii albo osoby upoważnionej do podpisania;
5) kserokopię świadectwa dojrzałości, oryginały do wglądu;
6) pisemne oświadczenie o niekaralności dyscyplinarnej oraz że przeciwko studentowi nie toczy się postępowanie dyscyplinarne;
7) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie przewidzianym w ustawie o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (t. j. Dz.U. z 2023 r., poz. 1304) - w przypadku dokumentów sporządzonych w języku innym niż polski, należy je dostarczyć w wersji przetłumaczonej na język polski przez tłumacza przysięgłego.
3. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 należy złożyć we właściwym dziekanacie właściwego Wydziału albo dziekanacie Filii w terminie od 1 sierpnia do 14 sierpnia roku akademickiego, poprzedzającego rok akademicki planowanego podjęcia studiów. Dziekan albo Dziekan Filii może uwzględnić wnioski złożone po terminie w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych.
4. Dziekan albo Dziekan Filii, działając z upoważnienia Rektora, może uwzględnić wniosek, o którym mowa w ust. 2, pod warunkiem:
1) wypełnienia wszystkich obowiązków wynikających z przepisów obowiązujących na uczelni, którą student opuszcza;
2) w przypadku przenoszenia w obrębie kierunków studiów lekarski i lekarsko-dentystyczny – wolnych miejsc w odniesieniu do limitu danego roku akademickiego, określonego przez Ministra Zdrowia na podstawie art. 444 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce;
3) otrzymania nie mniej niż 60 punktów ECTS za zaliczenie każdego roku studiów.
5. Przy rozpatrywaniu wniosków Dziekan albo Dziekan Filii bierze pod uwagę między innymi:
1) średnią ocen ze studiów, o której mowa w ust. 2 pkt 3;
2) osiągnięcia naukowe studenta;
3) ilość występujących różnic programowych;
4) sytuację losową.
6. Dziekan albo Dziekan Filii, działając z upoważnienia Rektora, decydując (w formie decyzji administracyjnej) o wpisie na listę studentów, określa, w szczególności, różnice programowe
do wyrównania w ciągu roku akademickiego.
7. Niezaliczenie różnic programowych we wskazanym terminie powoduje konieczność powtarzania semestru lub roku.
8. Na wniosek studenta Dziekan właściwego Wydziału albo Dziekan Filii, może przenieść dotychczasowe osiągnięcia studenta. Do wniosku student powinien dołączyć dokumentację przebiegu studiów wraz z uzyskaną liczbą punktów ECTS oraz program studiów wraz z określonymi efektami uczenia się dla poszczególnych przedmiotów.
9. Studentowi przenoszącemu zajęcia zaliczone w innej uczelni niż Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w tym zagranicznej, z przypisanymi punktami ECTS zajęcia te zalicza się do osiągnięć wyrażonych w punktach ECTS przyznawanych na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.