

Prof. Mastalerz-Migas Kobietą Medycyny
– Bez Pani Profesor nie byłoby opieki medycyny podstawowej. Jest Pani rewolucjonistką – z tymi słowami minister zdrowia dr Adam Niedzielski wręczył dr hab. Agnieszce Mastalerz-Migas, prof. UMW prestiżową nagrodę "Kobiety Medycyny". Gala odbyła się w czasie I Forum Ochrony Zdrowia, zorganizowanego 19 i 20 czerwca w Wąsowie koło Poznania.
Laudację wygłosił Filip Nowak. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia podkreślał zasługi konsultantki krajowej w dziedzinie medycyny rodzinnej oraz sposób, w jaki realizuje stawiane przez Polskę zadania w celu zwiększenia efektywności służby zdrowia.
– To są miłe momenty, kiedy ciężka praca jest honorowana tak miłymi nagrodami – podkreśliła prof. Mastalerz-Migas, dodając, że wyzwania podjęła się z przyjemnością. – To był ciężki okres, ale razem z Panem Ministrem przedstawiliśmy propozycję reformy Podstawowej Opieki Zdrowotnej – mówiła laureatka, dziękując licznej grupie osób, która wsparła ją w zadaniu. Kierownik Katedry Medycyny Rodzinnej UMW podziękowała także rektorowi prof. Piotrowi Ponikowskiemu. – Bez wsparcia i wyrozumiałości Pana Rektora to nie byłoby takie proste, abym dzieliła swoje życie między pracę we Wrocławiu i Warszawie – podkreślała.
(Wywiad z dr hab. Agnieszką Mastalerz-Migas, prof. UMW znaleźć można w w Gazecie Uczelnianej - Najnowsze gazety | Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (umw.edu.pl)
W ramach I Forum Ochrony Zdrowia eksperci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zostali zaproszeni do kilku paneli. Prof. Piotr Ponikowski uczestniczył w spotkaniach "Choroby serca – niewidzialna epidemia XXI wieku" oraz "Po co komu badania kliniczne? Pryzmat efektywności klinicznej i kosztowej".
Dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW zabrała głos w trzech dyskusjach: "Profilaktyka – rola i znaczenie wczesnego wykrywania chorób", "Inwestycje w sektorze zdrowia – jakie korzyści dla pacjentów i systemu ochrony zdrowia?" oraz "Opieka koordynowana w Podstawowej Opiece Zdrowotnej".
Prorektor ds. studentów i dydaktyki prof. Agnieszka Piwowar w czasie panelu "Kształcenie w zawodach medycznych – dokąd zmierzamy? Rekomendacje KRAUM" prezentowała efekty pracy zespołu powołanego w czasie organizowanej we Wrocławiu konferencji.
Więcej informacji o I Forum Ochrony Zdrowia można znaleźć na stronie >>