Events | 13.05.2024

MedTech czy TechMed? Driven by AI

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu wspólnie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, Naukową Fundacją Polpharmy i firmą Novartis zapraszają na pierwszą konferencję "MedTech czy TechMed? Driven by AI", która odbędzie się 28 maja na Wydziale Farmaceutycznym UMW przy ul. Borowskiej 211.

Czy sztuczna inteligencja zastąpi lekarzy? To pytanie pojawia się w przestrzeni publicznej tak często, że algorytm na pewno nauczył się już odpowiedzi. Odpowiedź brzmi: nie, ale wiele wskazuje na to, że lekarze zaprzyjaźnieni z AI mogą zastąpić tych, którzy tej wiedzy nie zdobyli. I tu pojawia się dużo ważniejsze pytanie – czy uczelnie medyczne przygotowują przyszłych pracowników ochrony zdrowia do pracy w szpitalach przyszłości? I na ile ta przyszłość zawitała już do naszych szpitali?

Konferencja została podzielona na trzy panele:

  • Czy leczymy się w szpitalach przyszłości?
  • Wyzwania dla dydaktyki w dobie rewolucji. ChatGPT - postęp czy podstęp?
  • Aspekty etyczne medycyny wspieranej AI

W programie także show praktyków, czyli trendy w sektorze MedTech oraz Pogromcy mitów nt. AI w medycynie – punkt konsultacyjny dla pacjentów, choć nie tylko… przygotowany przez SKN AI w Medycynie.

W spotkaniu wezmą udział praktycy, organizatorzy systemu ochrony zdrowia, jego pracownicy, pacjenci, ale także ci, którzy zbudują jego przyszłość – studenci i doktoranci. 

Udział w konferencji jest bezpłatny, a jej uczestnicy otrzymają 4 punkty edukacyjne.

Program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie >>

Wydarzenie zostało objęte patronatem Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych (KRAUM). Efektem konferencji będą wypracowane w interdyscyplinarnym zespole rekomendacje zmian w programach kształcenia.

Tags #umw
Authored by: Anna Szejda
Creation date: 13.05.2024
Update authored by: Anna Szejda
Update date: 14.05.2024