Events | 16.05.2024

Wiosenny "Tramwaj zwany pożądaniem"

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław i MPK Wrocław zapraszają na wiosenną edycję wydarzenia "Tramwajem zwanym pożądaniem". Przejażdżkę ulicami Wrocławia zaplanowano na czwartek, 23 maja w godz. 17.00-21.00.

"Tramwajem zwanym pożądaniem" to sztandarowy projekt IFMSA Poland, którego celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat HIV i AIDS oraz innych infekcji przenoszonych drogą płciową, jak również walka ze stygmatyzacją.

Przejażdżka imprezowo-edukacyjnym tramwajem rozpocznie się o godz. 17.00 przy Uniwersytecie Ekonomicznym (cała trasa na grafice obok). Podczas podróży ulicami Wrocławia pasażerowie nie będą potrzebowali biletów, otrzymają za to dużą dawkę ważnej wiedzy i możliwość udziału w konkursach. Wolontariusze przygotowali także gadżety, kolorowe wlepki i darmowe prezerwatywy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, a patronat merytoryczny prof. Brygida Knysz, kierownik oraz dr Bartosz Szetela, adiunkt w Katedrze i Klinice Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych UMW.

Wydarzenie na FB >>

Tags #umw
Authored by: Anna Szejda
Creation date: 16.05.2024
Update authored by: Anna Szejda
Update date: 16.05.2024