Events | 17.05.2024

Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu zaprasza na wspólne obchody Dnia Diagnosty Laboratoryjnego. Z tej okazji studenci organizują w sobotę, 25 maja ogólnopolską akcję edukacyjno-profilaktyczną. 

– Podpis diagnosty laboratoryjnego na wyniku jest potwierdzeniem, że cały proces przebiegu badania (od pobrania, po transport próbki, przyjęcie, przechowywanie, zastosowanie metod badawczych, zapewnienie jakości badań laboratoryjnych, przedstawienie i wydanie sprawozdania z badań laboratoryjnych) został wykonany z obowiązującymi standardami w medycznych laboratoriach diagnostycznych. Fakt ten gwarantuje uzyskanie wiarygodnego wyniku, który ma ogromne znaczenie dla procesu diagnostycznego, doboru metod leczenia pacjenta (jeśli jest to konieczne), a także profilaktyki zdrowotnej. To nie laboratoria "przeprowadzają" badania. Robi to fachowy personel medyczny, w oparciu o nowoczesną aparaturę, produkty i narzędzia, umożliwiające rzetelną diagnostykę – przypominają członkowie STDL UMW.

Tegoroczny Dzień Diagnosty Laboratoryjnego studenci UMW będą świętować podczas akcji edukacyjno-profilaktycznej, której motywem przewodnim będzie diagnostyka hematologiczna. Przyszli analitycy medyczni opowiedzą o przygotowaniu do badań, wyjaśnią podstawowe parametry morfologii oraz przedstawią informacje o diagnostyce białaczek. Dodatkowo wykonają bezpłatne pomiary medyczne:

  •  pomiar saturacji
  •  pomiar ciśnienia tętniczego
  •  pomiar glikemii przygodnej
  •  pomiar stężenia hemoglobiny
  •  pomiar stężenia cholesterolu
  •  pomiar stężenia kwasu moczowe

W programie także loteria z nagrodami. Spotkanie odbędzie się w Centrum Handlowym Borek w godz. 10.00-16.00.

Wydarzenie na FB >>

 

 

Tags #umw
Authored by: Anna Szejda
Creation date: 17.05.2024
Update authored by: Piotr Gil
Update date: 17.05.2024