
Wernisaż wystawy dr Marii Kmity
W poniedziałek 5 maja o godz. 11:00 w holu Biblioteki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy rysunków „Poprawczaka nastroju” dr Marii Kmity – wykładowczyni UMW.
Jak zapowiada artystka rysunki dotyczą codzienności, z której chyba lepiej się cieszyć niż nie cieszyć. Nie wywołują zbyt głębokich refleksji i są przyjazne introwertykom.
- Optymizm i humor pozwalają nam spojrzeć na życie z wiarą, że wszystko, co nam się nie udaje może być świetnym tematem do żartów – przekonuje dr Maria Kwita.
Autorka ma nadzieję, że wystawa będzie odstresowująca i sprawi, że jej uczestnicy zaczną cieszyć się życiem, na przykład własnym.
Wystawa potrwa cały miesiąc.
Dr Maria Kmita od dekady związana jest z UMW, prowadzi fakultety Humor i Pozytywna Psychologia oraz Drzemkologia Stosowana. Uczy też j. angielskiego. Prowadzi własną firmę szkoleniową o nazwie Optymisja. Lubi spać i śmiać się - najlepiej naprzemiennie. Jest szczepiona. Wydała na świat 2 dzieci i 2 książki. Codziennie w pocie czoła pokonuje na rowerze gigantyczny dystans 200 metrów, aby dotrzeć do pracy.