Nr 1507 - zmiana uchwały w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia

Uchwała Nr 1507
Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
z dnia 25 marca 2015 r.

 
w sprawie zmiany w załącznikach nr 1 i 2 do uchwały nr 1401 Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 30 kwietnia 2014 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na rok akademicki 2015/2016
 
Na podstawie art. 62 ust.1, art. 169 ust 2, ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym (j.t. Dz. U. 2012.572 ze zm.), § 46 ust. 1 pkt 2 i § 150 Statutu Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (j.t  załącznik do uchwały nr 1324 Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 25 września 2013 r. ze zm.) Senat Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich uchwala, co następuje:

§ 1 

W załączniku nr 1 (Warunki i tryb rekrutacji na kierunki lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację i analitykę medyczną obowiązujące w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w roku akademickim 2015/2016 na jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne prowadzone w języku polskim) do uchwały Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nr 1401 z dnia 30 kwietnia 2014 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na rok akademicki 2015/2016, wprowadza się następujące zmiany:
1. § 3 ust 5 otrzymuje brzmienie:
„5 W przypadku uzyskania przez kilku kandydatów najmniejszej, jednakowej liczby punktów, uprawniających do przyjęcia na wybrany kierunek i formę studiów, zastosowane będzie dodatkowe kryterium kwalifikacji – wynik uzyskany z egzaminu maturalnego/UEW z nw. przedmiotów:
a)    fizyka lub matematyka, a następnie, jako kolejne kryterium kwalifikacji, chemia na kierunki: lekarski i lekarsko-dentystyczny,
b)   chemia – na kierunki: farmacja i analityka medyczna.
Pierwszeństwo ma kandydat z wyższą liczbą punktów z egzaminu maturalnego/UEW ze wskazanego przedmiotu.
Jeżeli mimo zastosowania takiej kwalifikacji liczba kandydatów przyjętych na kierunek lekarski i lekarsko-dentystyczny przekroczy limit miejsc, wówczas na te kierunki na I rok studiów zostanie przyjęta mniejsza liczba kandydatów.”
 
2. § 4 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Kandydaci, którzy zostaną zakwalifikowani do przyjęcia na I rok studiów mają obowiązek złożenia w siedzibie odpowiedniej Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej, w terminie wskazanym w Harmonogramie Rekrutacji 2015 kompletu dokumentów:
a)    ankietę osobową – wydrukowaną z SERK i podpisaną,
b)   oryginał lub odpis świadectwa dojrzałości (wraz z aneksem, jeśli otrzymano) wydawany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną, który będzie zwracany po immatrykulacji,
c)   kserokopię świadectwa dojrzałości (wraz z aneksem, jeśli otrzymano),
d)   kopię dowodu osobistego, lub – w przypadku cudzoziemców – innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość kandydata, np. paszportu (oryginał do wglądu),
e)    cztery aktualne fotografie zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych, oraz zgodne ze zdjęciem wprowadzonym do SERK podczas rejestracji elektronicznej (o rozmiarach 300x375 pikseli, w formacie JPEG- JPG, o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi, maksymalny rozmiar pliku 100 KB) oraz na płycie CD,
f)     dowód wniesienia opłaty za postępowanie związane z przyjęciem na studia (tzw. opłata rekrutacyjna).”

§ 2 

W załączniku nr 2 (Warunki i tryb rekrutacji na kierunki Wydziału Nauk o Zdrowiu obowiązujące w Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu w roku akademickim 2015/2016 na studia pierwszego stopnia i drugiego stopnia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej prowadzone w języku polskim) do uchwały Senatu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nr 1401 z dnia 30 kwietnia 2014 r. w sprawie warunków i trybu rekrutacji na studia na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na rok akademicki 2015/2016, wprowadza się następujące zmiany:
1. „§ 7 ust 3 otrzymuje brzmienie:
   „3. O przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek zdrowie publiczne mogą ubiegać się kandydaci posiadający dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich z kierunków: zdrowie publiczne, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, lekarski, lekarsko – dentystyczny, kosmetologia, dietetyka, zarządzanie, ekonomia, prawo, socjologia.”
2. w § 7 dodaje się ust 5 w brzmieniu:
   „5. W przypadku kandydatów na studia drugiego stopnia na kierunku zdrowie publiczne, którzy ukończyli studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie na innym kierunku niż wskazane w pkt. 3, o możliwości ubiegania się o przyjęcie decyduje dziekan, po zasięgnięciu opinii Zespołu Programowego ds. Zdrowia Publicznego na Wydziale Nauk o Zdrowiu.”
3. skreśla się w § 9 ust. 6 i ust. 7.

§ 3 

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Za Senat








 

Authored by: Administrator Administrator
Creation date: 03.04.2015
Update authored by: Administrator Administrator
Update date: 05.07.2016