Drzwi do Waszej uczelni pozostają zawsze otwarte
Sześć kierunków, jedno święto. Kolejni licencjaci i magistrowie w dziedzinie nauk o zdrowiu odebrali dyplomy, by w swoich zawodach budować niezbędny trzon ochrony zdrowia. Zabierają ze sobą wspomnienia wszystkich porażek i zwycięstw.
Ponad 230 przedstawicieli absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu zebrało się w sali centrum kongresowym Hali Stulecia, by odebrać zdobyte ciężką pracą dyplomy. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im tłumnie przyjaciele, rodzina, nauczyciele akademiccy oraz wielu znamienitych gości z instytucji wspierających rozwój zawodowy adeptów nauk o zdrowiu. Tytuły licencjata i tytuły magistra odebrali przedstawiciele pielęgniarstwa, położnictwa, dietetyki, zdrowia publicznego, fizjoterapii i ratownictwa medycznego.
Prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel otwierając uroczystość podkreślał wagę wszystkich tych zawodów.
- Stanowicie Państwo ważny element całego systemu ochrony zdrowia, od pomocy w stanach nagłych do profilaktyki chorób. Bez Państwa ten system by się zawalił. Nie da się poprowadzić efektywnie procesu terapeutycznego bez Państwa udziału.
Zaprosił też do utrzymania kontaktu z uniwersytetem.
- Drzwi do Waszej uczelni są dla Was zawsze otwarte. Zachęcamy do podjęcia u nas dalszych szkoleń, pracy zawodowej i włączania się w inicjatywy skierowane do absolwentów.
Słów uznania i wsparcia nie szczędziła też Dziekan WNoZ prof. Joanna Rosińczuk.
- Możecie z dumą powiedzieć „Udało się”. To był bardzo pracowity czas w Waszym życiu, w którym wspierały Was Wasze rodziny. Teraz przed Wami stoi wyzwanie, by sprostać potrzebom regionu, kraju, a przede wszystkim szybkim przemianom w otaczającym nas świcie. Bądźcie nam pomocą, pamiętajcie o młodszych kolegach, kiedy trafią do Waszych miejsc pracy na swoje praktyki studenckie.
Uroczysty piękny moment złożenia ślubowania zapadnie z pewnością w pamięć wszystkich obecnych. Absolwenci przyrzekli m.in. działać zgodnie z etyką zawodu, szanować godność i prawa pacjenta, przyczyniać się do rozwoju nauki, atmosfery pracy zespołowej i pozycji swojego zawodu.
Po ślubowaniu nastąpiły wyjątkowe gratulacje. Nagrodę, list gratulacyjny oraz owację na stojąco otrzymał Kamil Kędzierski – pracownik Zakładu Ratownictwa Medycznego, który niedawno wykazał się wielką odwagą ratując 9-letnie dziecko z płonącego budynku. Jego postawa może stanowić inspirację dla młodszych kolegów.
Główna część uroczystości, czyli wręczenie dyplomów przebiegło w radosnej atmosferze, pełnej dumy i oklasków od rodziny. Następnie z grona wszystkich dyplomowanych nagrodzono 25 studentów, którzy wyróżnili się w nauce zdobywając średnią przekraczającą wynik 4,80.
Malinowska Katarzyna
Nawrocka Justyna
Bacik Angelika
Bajer Weronika
Balcer Agnieszka
Bargieł Weronika
Fita Izabela
Górna Sara
Graczyk Katarzyna
Heluszka Piotr
Lasek Magdalena
Popiołek Monika
Pyrchała Monika
Rakowska Joanna
Stefaniak Martyna
Szczerba Aleksandra
Trapszo Wojciech
Zalewska Julia
Cebulski Kamil
Borejko Anna
Demków Barbara
Kirejczyk Karolina
Leja Karolina
Sokal Anna
Tchorowska Anna
Wśród nich najbardziej zadziwiła wszystkich absolwenta fizjoterapii II stopnia – Izabela Fita, zyskując wybitną średnią 4,95.
Doceniono również po 1 studencie z najwyższą średnią z każdego kierunku i poziomu studiów:
Bielawska Marta Dietetyka I stopnia
Nawrocka Justyna Dietetyka II stopnia
Dawid Gut Fizjoterapia I stopnia
Fita Izabela Fizjoterapia II stopnia
Michalska Paulina Pielęgniarstwo I stopnia
Płaszczymąka Roksana Pielęgniarstwo II stopnia stacjonarne
Czapor Edyta Pielęgniarstwo II stopnia niestacjonarne
Kołpa Aleksandra Położnictwo I stopnia
Migza Gabriela Położnictwo I stopnia
Krawczyńska Kinga Położnictwo II stopnia
Przybyłowicz Marcin Ratownictwo Medyczne
Cebulski Kamil Zdrowie Publiczne I stopnia
Demków Barbara Zdrowie Publiczne II stopnia
Wyróżniono także 27 autorów najlepszych prac licencjackich i magisterskich:
Kołodziej Patrycja
Krzystynek Aleksandra
Gut Dawid
Wróbel Dominika
Lorek Marta
Sobola Aleksander
Przybyłowicz Marcin
Turek Marta
Trubiłło Adrianna
Wiącek Monika
Wróbel Kamila
Balcer Agnieszka
Botór Justyna
Górna Sara
Heluszka Piotr
Machnikowska Adriana
Popiołek Monika
Skrzypek Alicja
Słowikowska- Królik Izabela Anna
Stefaniak Martyna
Wojciechowska Aleksandra
Zalewska Julia
Kosiorek Joanna
Szemiel Agnieszka
Piechocka Marta
Leja Karolina
Sokal Anna
Najwięcej prac wyróżniono wśród studentów obu poziomów kierunku fizjoterapia.
Wręczono również liczne nagrody sponsorskie, nie tylko za średnią ocen, ale i za zaangażowanie na rzecz kół naukowych, środowiska studenckiego czy zawodowego. Swoje nagrody wręczyła Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Oddział Dolnośląski Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Polskie Towarzystwo Położnych Oddział we Wrocławiu, Komisja Rewizyjna Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Zarząd Oddziału Dolnośląskiego Stowarzyszenia Menadżerów Opieki Zdrowotnej, Zarząd Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział Dolnośląski oraz Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska.
Przedstawicielka Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego złożyła kwiaty i podziękowania na ręce prof. Rosińczuk za wykształcenie tak wielu wspaniałych absolwentów, którzy zasilają personel DCO.
Władze uczelni nagrodziły absolwentów działających w Samorządzie Studentów UMW. Jak podkreśliła Pani Dziekan, to ważne by studenci mieli swoich przedstawicieli i by mogli decydować o tym co dzieje się na Uczelni.
Po nagrodach nadszedł czas na tradycyjne czepkowanie pielęgniarek i położnych oraz ich własne ślubowanie.
Izabela Fita – najlepsza absolwentka WNoZ w roku 2018/2019 zabrała głos w imieniu dyplomowanych.
- Kończy się pewien etap naszego życia, do którego będziemy wracać jeszcze nie raz z uśmiechem i tęsknotą. Zjechaliśmy do Wrocławia z całej Polski. Niezależnie od tego czy tu zostajemy, czy wracamy w rodzinne strony zabieramy ze sobą wspomnienia porażek i sukcesów, które przeplatały nasze życie.
Podziękowania trafiły do pracowników uczelni, za ich ludzką twarz i robienie wyjątków kiedy wymagała tego sytuacja. Do pracowników administracji przede wszystkim za cierpliwość w obliczu wielokrotnie błędnie składanych dokumentów. Wielka wdzięczność należała się również rodzinom, które często musiały podejmować się dodatkowej pracy, by wesprzeć studentów nie tylko psychicznie, ale i finansowo.
-Zapewniamy, że gdziekolwiek będziemy żyć i pracować, będziemy godnie reprezentować Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.
Fot. Tomasz Walów
Galeria zdjęć