Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.05.2019

Game of hearts wygrali tegoroczny Cardiology Hackathon

Zwycięski zespół stworzyli studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej. Połączenie medycyny i technologii zaowocowało stworzeniem aplikacji, która okazała się zdaniem jurorów najlepszą.

W sumie w rywalizacji wystartowało 6 teamów. Zwycięski - Game of hearts tworzyli: Wojciech Kuźnicki i Mikołaj Kreń z UMW oraz Katarzyna Marek, Maciej Stosio i Michał Pytka reprezentujący Politechnikę Wrocławską.

Cardiology Innovations Hackhaton

Zaproponowali aplikację w formie angażującej pacjenta gry. Chorzy otrzymują w niej punkty za udzielenie prawidłowych odpowiedzi odnośnie niewydolności serca, ale też za wprowadzanie pomiarów ciśnienia, tętna czy potwierdzenie zażycia leków. Studenci nie tylko zaprogramowali rozwiązanie, ale także pokazali możliwości jego komercjalizacji.
Cardiology Innovations Hackathon

Zmagania, w których w sumie wzięło udział 11 studentów UMW, w tym 5 z English Division, koncentrowały się na systemach eksperckich do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca.
Cardiology Innovations Hackathon 2019

Tegoroczna edycja organizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i formę Casus BTL hackathonu podzielona była na dwa etapy. Pierwszy - pracę zespołową, tworzenie koncepcji i kreacji zaplanowano w ramach warsztatów Design Thinking w Nokia Garage. W tej kreatywnie inspirującej przestrzeni uczestnicy mogli liczyć na profesjonalne zaplecze eksperckie. 

Cardiology Innovations Hackathon 2019
Cardiology Innovations Hackathon 2019
Spotkali się z mentorami z różnych dziedzin - kardiologii, IT, marketingu czy prawa. Mogli także porozmawiać z pacjentami, by poznać ich perspektywę. Przygotowano dla nich serię wykładów na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji.
Cardiology Innovations Hackathon 2019Cardiology Innovations Hackathon 2019
Cardiology Innovations Hackathon 2019
Cardiology Innovations Hackathon 2019
Drugi etap zorganizowano w ramach międzynarodowej konferencji Cardiology Innovations Days. Na zaproszenie prof. Piotra Ponikowskiego do Wrocławia zjechały tuzy światowej kardiologii, z prof. Mandeepem R. Mehrą z Harvard Medical School z Bostonu na czele. Przed nimi najlepsze zespoły prezentowały swoje pomysły, a jurorzy wybrali zwycięzców.




Fot. Tomasz Walów

Zwycięski zespół otrzymał 2500 euro nagrody.


 
Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 15.05.2019 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 15.05.2019