




Inauguracja Szkoły Doktorskiej
Doktoranci pierwszego roku złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje, a tym samym oficjalnie rozpoczęli nowy rok akademicki 2024/2025 w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
Gości uroczystości przywitał prof. Mirosław Banasik, dyrektor Szkoły Doktorskiej. W czasie spotkania głos zabrał także prorektor prof. Piotr Dzięgiel, który podkreślił znaczenie badań oraz rolę doktorantów w rozwoju nauki. W wydarzeniu wzięli udział również prorektorzy, dziekani i prodziekani wydziałów uczelni przewodniczący rad dyscyplin oraz promotorzy.
Po swoim wystąpieniu Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Piotr Dzięgiel wręczył powołania do Rady Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na okres od 01 września 2024 do 31 sierpnia 2028 nowym członkom.
- Nie bójcie się celować wysoko - mówił do doktorantów prof. Mirosław Banasik, w trakcie swojego wystąpienia - Ludzie którzy wiedzą dokąd zmierzają zawsze osiągają większe sukcesy. Czy pojawi się zwątpienie? – owszem ale pamiętajcie , że nie jesteście sami – będziecie mieli przewodnika, mistrza czyli promotora któremu również zależy na waszym sukcesie korzystajcie z jego rad nie bójcie się pytać ale to przede wszystkich Wy powinniście występować z inicjatywą. Pamiętajcie, że codziennością jest ciężka systematyczna żmudna praca, bez której nie ma sukcesu - mówił.
Wykład inauguracyjny pt. "Interdyscyplinarność w nauce – dlaczego warto rozmawiać" wygłosił dr hab. Robert Zymliński, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Lekarskiego. W trakcie wykładu omówiono znaczenie interdyscyplinarności w badanych naukowych . Podkreślono znaczenie wymiany wiedzy i umiejętności,
- Współpraca w ramach zespołów prowadzi do zróżnicowania perspektyw, innowacyjnych rozwiązań i odkryć, które mogłyby być trudne do osiągnięcia w pojedynkę - mówił prof. Zymliński.
Limit przyjęć wynosił 20 miejsc. Do szkoły doktorskiej mogli przystąpić kandydaci reprezentujący nauki medyczne, nauki farmaceutyczne oraz nauki o zdrowiu.
Łącznie w szkole kształci się 106 młodych naukowców.
fot. T. Walów