Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.11.2024

Międzynarodowy Dzień Studenta na UMW

Tradycji stało się zadość. Przed przypadającym w niedzielę, 17 listopada, Międzynarodowym Dniem Studenta organizacje i stowarzyszenia działające na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu odebrały coroczne nagrody. Wyróżnienia za aktywność naukową oraz działalność społeczną wręczyła im prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW.

Na UMW działa ponad 120 organizacji i stowarzyszeń, a liczba ich członków przewyższa liczbę wszystkich studentów, co oznacza, że wiele osób działa aktywnie w kilku z nich.

– To dzięki Wam nasza uczelnia jest miejscem dynamicznym, tętniącym życiem, otwartym na nowe idee i różnorodność myśli – mówiła prof. Agnieszka Piwowar. – Wasze sukcesy są także dowodem na to, że współpraca i wymiana doświadczeń są kluczem do postępu i rozwoju.

Prorektor podkreśliła, że członkowie najlepszych i najbardziej aktywnych organizacji i stowarzyszeń budzą podziw, są inspiracją, a także udowadniają, że studia to nie tylko ćwiczenia, wykłady i egzaminy, ale także świat pełen ciekawostek i wyzwań.

– Albert Einstein powiedział "Nie staraj się być człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartości", co oddaje ducha Waszej działalności – dodała prof. Agnieszka Piwowar. – Macie pasję, ciekawość świata, dzięki którym odnosicie sukcesy. Macie też ambitne marzenia, które w połączeniu z wytrwałością i zaangażowaniem mogą przerodzić się w wybitne projekty, których serdecznie Wam życzę.

Najlepszym z najlepszych nagrody wręczały prorektor prof. Agnieszka Piwowar, Julia Maj, przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego na UMW oraz zespół Działu Spraw Studenckich. Poznajcie finałową dziesiątkę:

I miejsce: SKN Biologii Komórki Nowotworowej
przewodnicząca: Magdalena Kloc
opiekun: dr hab. Anna Choromańska, prof. UMW, dr inż. Nina Rembiałkowska

II miejsce: SKN Clinical and Dissecting Anatomy
przewodniczący: Andrzej Mrożek/Mateusz Mazurek 
opiekun: dr Zygmunt Domagała

III miejsce: SKN Farmacji Praktycznej przy Katedrze i Zakładzie Technologii Postaci Leku
przewodnicząca: Karolina Krajewska/Sofia Rayevska
opiekun: mgr Marta Kozakiewicz-Latała, dr Artur Owczarek

IV miejsce: SKN Cytometrii Przepływowej i Badań Biomedycznych 
przewodnicząca: Dorota Bęben
opiekun: dr hab. Helena Moreira, mgr inż. Anna Szyjka

V miejsce: SKN przy Pracowni Farmacji Przemysłowej 
przewodnicząca: Laura Jonderko
opiekun: dr Katarzyna Karłowicz-Bodalska

VI miejsce: SKN Psychiatrii
przewodniczący: Jakub Sobieraj
opiekun: dr hab. Patryk Piotrowski, prof. UMW

VII miejsce: SKN Biomedycznych Analiz Środowiskowych
przewodnicząca: Natalia Sobczak
opiekun: dr hab. inż. Marta Kepinska, prof. UMW, mgr inż. Natalia Zaręba

VIII miejsce: Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMW
przewodnicząca: Patrycja Koruba/Aleksandra Musz
opiekun: prof. Iwona Bil-Lula, dr Milena Ściskalska

IX miejsce: SKN Specjalności Zabiegowych
przewodnicząca: Antoni Krotliński/Weronika Rodobolska
opiekun: dr hab. Renata Taboła, prof. UMW, dr Marta Wleklik

X miejsce: SKN Alergologii i Chorób Wewnętrznych
przewodniczący: Michał Błaszkiewicz 
opiekun: dr Krzysztof Gomułka

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz nagrody pieniężne, które mogą przeznaczyć na rozwój działalności koła, organizacji lub stowarzyszenia.

Serdecznie gratulujemy, a z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta wszystkim składamy najlepsze życzenia. Wybraliście trudne studia, niech więc wytrwałość Was nie opuszcza, a późniejsze sukcesy wynagrodzą Wam bezsenne noce przed kolokwiami i egzaminami. Zdobywajcie wiedzę, wyznaczajcie sobie cele, ale znajdźcie też czas, aby cieszyć się życiem i towarzystwem bliskich ludzi. I nigdy, ale to przenigdy nie przestawajcie wierzyć w siebie oraz swoje marzenia. Cieszymy się, że wybraliście UMW i mamy nadzieję, że lata spędzone z nami będą dla Was dobrym czasem.

***

Międzynarodowy Dzień Studenta (International Students Council) promuje wielokulturowość, tolerancję i aktywność studencką. Ustanowiony został jednak jako święto upamiętniające uczestników antyniemieckich protestów, które odbyły się w 1939 r. w Pradze. Tamtejsi studenci wyszli na ulice, aby sprzeciwić się niemieckiej agresji. Ich manifestacja została brutalnie stłumiona, wielu trafiło do więzień, a kilku zapłaciło najwyższą cenę, jaką jest życie.

Fot. Tomasz Walów

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 15.11.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 16.11.2024