Ogłaszamy listy osób zakwalifikowanych w II naborze. Dołącz do nas!
Zostań studentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, najlepszej uczelni medycznej w kraju. Zapewniamy wysoki, z naciskiem na praktyczny, poziom kształcenia, prowadzimy zajęcia w innowacyjnych pracowniach i gwarantujemy nawiązanie międzynarodowych kontaktów. Jesteśmy uczelnią, która łączy 75 - letnią tradycję uniwersytetu z nowoczesnymi technologiami.
Zamknęliśmy systemy internetowej rejestracji na studia stacjonarne i niestacjonarne. Jutro (3.09) ogłosimy pierwsze listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia w drugim naborze. Dziś natomiast uruchomiliśmy dodatkowy nabór na studia na kierunku zdrowie publiczne, studia stacjonarne II stopnia. Rejestracja w systemie IRK wystartowała dziś w południe, a kandydaci mogą rejestrować się do 6 września do godz. 8. Opłata rekrutacyjna (85 zł) musi wpłynąć na indywidualne konto kandydata do 6 września do godz. 12. Lista osób zakwalifikowanych do przyjęcia na kierunek zdrowie publiczne zostanie opublikowana 6 września około godz. 15. Szczegółowy harmonogram składania dokumentów znajdziecie na stronie internetowej: rekrutacja.umw.edu.pl, w zakładce harmonogramy.
Filia UMW i dwa nowe wydziały
Dla przypomnienia, studiować możecie na 10 kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmacji, analityce medycznej, pielęgniarstwie, położnictwie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii, dietetyce oraz zdrowiu publicznym. Mamy również studia w języku angielskim na kierunkach: lekarskim i lekarsko – dentystycznym.
Co więcej, studia na kierunku lekarskim możecie rozpocząć także w Filii UMW w Wałbrzychu, która otrzymała pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tak samo, jak we Wrocławiu czekają na Was: wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, dobrze wyposażone pracownie, nieco mniejsze grupy studentów a także zajęcia w wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu im dra Alfreda Sokołowskiego.
Od roku akademickiego 2024/2025 na UMW otwieramy dwa nowe wydziały. Pierwszy – Wydział Pielęgniarstwa i Położnictwa – w jego skład wchodzi też Katedra Ratownictwa Medycznego, która oferuje m.in. kształcenie pozwalające zdobyć umiejętności do działania w sytuacjach kryzysowych.
Natomiast największą nowością, drugiego nowego Wydziału Fizjoterapii jest utworzenie Uniwersyteckiego Centrum Fizjoterapii i Rehabilitacji. To będzie główna jednostka, którą będziemy budować i rozwijać. Wykorzystamy nowe technologie, wprowadzimy zmienne metody w edukacji medycznej.
Stawiamy na nowe technologie
Zmodyfikowana została również struktura Wydziału Nauk o Zdrowiu, którego ważnym elementem stają się nowe technologie. W nowo powstałym Zakładzie Innowacji w Ochronie Zdrowia będziecie mogli realizować tematy z AI, Big Data czy uczenia maszynowego. A na zakończenie studiów na kierunku zdrowie publiczne napiszecie pracę wdrożeniową, która umożliwi Wam współpracę z firmami zewnętrznymi.
Studiuj z nami zdrowie publiczne - czekamy na Was!
Nie tylko na zdrowiu publicznym, ale na każdym kierunku stwarzamy, jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Mamy m.in. ultranowoczesne Centrum Symulacji Medycznej, gdzie ratownicy medyczni szlifują swoje umiejętności wykorzystując wirtualną rzeczywistość.
W sali fantomowej przyszli stomatolodzy ćwiczą uzupełnianie ubytków próchnicowych i uczą się leczenia kanałowego, a studenci farmacji i analityki medycznej mają zajęcia w wysokiej klasy laboratoriach analitycznych, fizykochemicznych i technologicznych.
Natomiast uczący się zawodu dietetyka mogą szkolić się z procesów technologii żywności i żywienia (tłoczenie olejów, pieczenie chleba, wyrób serów i wędlin) oraz przygotowywanie potraw.
Do praktycznej pracy z pacjentem przygotujemy Was w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, zaliczanym do największych i najnowocześniejszych placówek klinicznych w Polsce. Poznaj nasz szpital: usk.wroc.pl
Do Waszej dyspozycji jest też Biblioteka UMW, która znajduje się w nowoczesnym budynku Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Na miejscu możecie korzystać z pomocy naukowych, np. modelu anatomicznego 3D ciała człowieka z wyjmowanymi organami oraz 85-cm modelu anatomicznego szkieletu człowieka. Znajdują się tam pokoje do cichej pracy indywidualnej i grupowej. Organizowane są też webinaria, szkolenia i kursy.
Co oprócz studiów?
Na uczelni działają także liczne koła naukowe, organizacje studenckie i stowarzyszenia. Macie więc możliwości rozwijania pasji naukowych, działalności społecznej oraz zainteresowań sportowych czy artystycznych.
Możecie również zaangażować się w kampanię społeczną „Porusz serce” i zostać wolontariuszami uczącymi resuscytacji w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Wszystkich, tych którzy lubią aktywność (nie tylko fizyczną) i mają zmysł organizacyjny, zapraszamy do współpracy przy organizacji corocznego Biegu Uniwersytetu Medycznego BUMWRO.
Mamy pierwsze miejsce!
To, że warto u nas studiować potwierdzają rankingi. W zestawieniu The Center for World University Rankings (CWUR) zajęliśmy pierwsze miejsce wśród polskich uczelni medycznych oraz szkół wyższych na Dolnym Śląsku. Od lat zajmujemy czołowe miejsca w prestiżowych, międzynarodowych rankingach akademickich (Lista Szanghajska, Times Higher Education World University Ranking – THE WUR, Best Global Universities).
Oprócz zdrowia publicznego studiować możecie także na pozostałych 9 kierunkach. Sami zobaczcie, co o studiach na UMW mówią aktualni studenci:
Kierunek: zdrowie publiczne
Kierunek: dietetyka
Kierunek: ratownictwo medyczne
Kierunek: farmacja
Kierunek: analityka medyczna
Kierunek: położnictwo
Kierunek: pielęgniarstwo
Kierunek: fizjoterapia
Kierunek: lekarski
Kierunek: lekarsko-dentystyczny