Wróć do strony głównej
Aktualności | 09.08.2023

Otwarty nabór na członka konsorcjum

Zapraszamy do udziału w otwartym naborze na członka konsorcjum w konkursie na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowości (ABM/2023/03).

  1. Nabór prowadzony jest przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, wyb. Pasteura 1, 50-367 Wrocław.
  2. Celem naboru jest wyłonienie instytucji, która wystąpi w roli członka konsorcjum w planowanym do złożenia wniosku w konkursie na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowości (ABM/2023/03) organizowanym przez Agencję Badań Medycznych.
  3. Zgłoszenia do naboru można składać od 9 do 23 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem formularza >>  
  4. W naborze mogą uczestniczyć:
  • Uczelnie wyższe,
  • Instytuty badawcze,
  • Centra Medyczne Kształcenia Podyplomowego,
  • Podmioty lecznicze,
  • Przedsiębiorcy mający status centrum badawczo-rozwojowego,
  • Instytucje prowadzące badania naukowe i prace rozwojowe,
  • Inne podmioty uprawnione do składania wniosków wymienione w pkt.2.5 regulaminu konkursu dostępnego pod linkiem >> 
  1. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu planuje złożenie wniosku  w konkursie na realizację badań epidemiologicznych dotyczących wielochorobowości (ABM/2023/03) organizowanym przez Agencję Badań Medycznych

  2. Do obowiązków członka konsorcjum należeć będzie wspólna realizacja projektu w zakresie merytorycznym wraz z liderem i pozostałymi konsorcjantami, tzn. uczestnictwie w tworzeniu projektu badania, w tym w szczególności w przygotowaniu założeń wniosku konkursowego, w projektowaniu protokołu badania, uczestnictwo w analizie danych będących wynikiem projektu. Lider i członkowie konsorcjum będą prowadzić wspólną politykę finansową (uczestniczyć w ponoszeniu kosztów związanych z realizacją projektu) objętą umową konsorcjum stanowiącą załącznik do regulaminu konkursu >>

  3. Instytucja dokonująca zgłoszenia zobowiązana jest do uzyskania zgody osoby merytorycznie odpowiedzialnej za projekt na przekazanie Uniwersytetowi Medycznemu we Wrocławiu jej danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszenia.

  4. Wybór instytucji zaproszonych do tworzenia konsorcjum zostanie dokonany na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Decyzję dotyczącą wyboru instytucji dokonują władze Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

  5. Ocena zgłoszeń uwzględniać będzie:

  • zgodność działania potencjalnego konsorcjanta z celami konsorcjum,
  • deklarowanego wkładu potencjalnego konsorcjanta w realizację celu konsorcjum,
  • doświadczenia w realizacji badań klinicznych/eksperymentów badawczych,
  • potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.
  1. Informacja o podmiotach wybranych do pełnienia funkcji członków konsorcjum zostanie podana na stronie internetowej Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych >> 

  2. Organizator naboru zastrzega sobie prawo do niewyłonienia żadnego konsorcjanta w sytuacji, gdy zgłoszenia nie będą spełniały wymogów:

  • zgodności działań potencjalnego konsorcjanta z celami konsorcjum,
  • deklarowanego wkładu potencjalnego konsorcjanta w realizację celu konsorcjum,
  • dostatecznego doświadczenia w realizacji badań klinicznych/ eksperymentów badawczych,
  • dostatecznego potencjału naukowego, technicznego oraz administracyjnego umożliwiającego realizację badania.
  1. Instytucje wyłonione w drodze naboru zostaną zaproszone do podpisania umowy konsorcjum z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu w nieprzekraczalnym terminie do 1 września 2023 r. Umowa konsorcjum musi zostać podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym w formacie .pades z zastosowaniem symbolu graficznego i stanowi obligatoryjny załącznik do wniosku w konkursie ABM >>

  2. Informacji dotyczących planowanego wniosku udziela Marta Duda-Sikuła, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych, tel. 71 784 06 96, marta.duda-sikula@umw.edu.pl.

Tagi #umw
Autor: Maciej Hałoń Data utworzenia: 09.08.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 10.08.2023