








Przygotowania do OSCE
Studenci III roku studiów stacjonarnych na kierunku pielęgniarstwo przygotowują się do praktycznego egzaminu OSCE (Objective Structured Clinical Examination), który jest kluczowym elementem oceny kompetencji zawodowych.
Egzamin OSCE ma charakter standaryzowany i pozwala na sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w warunkach symulacyjnych, zbliżonych do realnych sytuacji klinicznych.
Jedną z części egzaminu jest weryfikacja wiedzy i umiejętności z przedmiotu "Neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne". Zajęcia przygotowujące do egzaminu odbywają się w Centrum Neurologii i Neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Koordynatorem przedmiotu jest prof. Joanna Rosińczuk, a zajęcia prowadzą dr Monika Michalak i dr Dorota Regner, które wspierają studentów w doskonaleniu praktycznych umiejętności zawodowych.
Ocenie podlegają również inne obszary pielęgniarstwa specjalistycznego, w tym m.in. pielęgniarstwo internistyczne, chirurgiczne, geriatryczne oraz anestezjologiczne i intensywnej opieki.
Egzamin OSCE jest ważnym etapem w procesie kształcenia przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy, przygotowując ich do samodzielnego i profesjonalnego wykonywania zawodu w różnych obszarach opieki klinicznej.
Fot. UMW