European Master Degree in Oral Laser Applications - Opis studiów podyplomowych

Opis studiów podyplomowych

Opis:

Europejscy studenci stomatologii w ramach nauki na studiach przeddyplomowych mają niewielką ilość godzin nauczania laseroterapii, której skuteczność w medycynie jest potwierdzona w licznych badaniach naukowych. Obecnie potrzebne są ośrodki akademickie, które przekażą rzetelną i sprawdzoną wiedzę w zakresie zastosowania laserów stomatologicznych w oparciu o dowody badań naukowych.

Ponadto w w odniesieniu do wielu złożonych schorzeń jamy ustnej oraz możliwości wykorzystania do leczenia terapii laserowej, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu postanowił wyjść naprzeciw i wziąć aktywny udział w praktycznym nauczaniu metod laseroterapii.                       

Taka też idea przyświecała twórcom zintegrowanego programu nauczania laseroterapii na poziomie akademickim, która zaowocowała powstaniem podyplomowego programu nauki zastosowania laserów w stomatologii - European Master Degree in Oral Laser Applications. Aktualnie taki sam program nauczania laseroterapii w stomatologii realizowany jest na 6 Uniwersytetach Medycznych: w Barcelonie (Hiszpania), Liege (Belgia), Timisoara (Rumunia), Parma (Włochy), Rzym (Włochy) i we Wrocławiu w Polsce. Na każdym z Uniwersytetów prowadzony jest taki sam program nauczania laseroterapii a wykładowcy z danego Uniwersytetu zapraszani są  do prowadzenia części wykładów na współpracujących uczelniach w ramach programu EMDOLA. Niniejsze daje jednolity program nauczania na każdym z Uniwersytetów. Dodatkowo każdy student po obronie pracy końcowej ma możliwość przystąpienia do Międzynarodowej Akademii EMDOLA (International Academy of EMDOLA), celem której jest dalsza współpraca pomiędzy kadrą naukową a wykładowcami z poszczególnych uniwersytetów co umożliwia dalszy rozwój naukowy absolwenta studiów podyplomowych EMDOLA.
 

Wymagania:

Oferta studiów podyplomowych skierowana jest do średnio zaawansowanych lekarzy stomatologów i lekarzy dentystów, którzy posiadają doświadczenie z zakresu stomatologii klinicznej uwzględniającej wykorzystanie laseroterapii w stomatologii zachowawczej, endodonacji, pedodonacji, periodontologii, chirurgii, protetyki i innych. Celem kształcenia jest rowinięcie praktycznych umiejętności uczestników i przekazanie solidnej, naukowej wiedzy, która ma zapewnić bezpieczne i skuteczne leczenie. Studia zakończone są obroną naukowo- badawczej pracy podyplomowej (tzw. Master Thesis) wraz z przedstawieniem opisu przypadków leczenia z wykorzystaniem laseroterapii.

Czas trwania:

2 lata (4 semestry)