Wykładowcy
LILLA PAWLIK-SOBECKA
Dr nauk medycznych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu „Organizacji i zarządzania zakładem opieki zdrowotnej” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe „Menadżer Projektu Badawczo-Rozwojowego”. Diagnosta laboratoryjny, członkini Zarządu Głównego oraz wieloletnia Przewodnicząca Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, oddział dolnośląski. Adiunkt naukowo-dydaktyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zaangażowana w rozwój i podnoszenie jakości kształcenia, autorka wielu prac naukowych z zakresu nauk medycznych oraz zarządzania jakością w placówkach służby zdrowia.
Wieloletni kierownik medycznego laboratorium diagnostycznego DIALAB, laboratorium genetycznego Rex Company Sp. z o.o. oraz kierownik laboratorium badawczo-rozwojowego w Przedsiębiorstwie Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.. Kierowała jednostką Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i utworzyła w jego strukturach diagnostyczne laboratorium naukowo-dydaktyczne do prowadzenia w nowatorski sposób procesu dydaktycznego.
GRZEGORZ KOCZOR
Założyciel Fundacji Lean Healthcare Polska oraz twórca marki Lean w Medycynie. Ukończył studia z zarządzania projektami na WSB- NLU w Nowym Sączu oraz z biotechnologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Kompetencje menedżerskie zdobywał podczas studiów podyplomowych Zarządzanie w Ochronie Zdrowia na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz MBA w Ochronie Zdrowia na WSB NLU w Nowym Sączu.
Dziś jest ekspertem oraz coachem specjalizującym się w zagadnieniach z obszaru przywództwa i metodyki Lean w ochronie zdrowia. Od kilku lat pomaga przedsiębiorstwom przejść na wyższy poziom zarządzania. Zasłynął jako inicjator rozwiązań biznesowych podnoszących efektywność i innowacyjność firm, opartych na indywidualnym podejściu do ich strategii. Prowadzi warsztaty rozwoju dla managerów przedsiębiorstw medycznych.
Współtwórca nowego brandu Konferencyjnego „Jakość i Lean w medycynie”. Jego najnowsza edycja odbyła się w Ustce w 2023r. Wykładowca na studiach MBA w tematyce ochronie zdrowia oraz Zdrowia Publicznego. Organizator pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Master of Lean Healtcare Management na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jest także autorem licznych publikacji w tym książki pt. „Lean w medycynie".
W jego portfolio znaleźć można marki z sektora medycznego, produkcyjnego jak i usługowego takie jak: Medicover sp. z o.o., Medicover Stomatologia sp. z o.o., EMC Instytut Medyczny S.A., Biogen sp. z o.o., Narodowy Fundusz Zdrowia, Centrum Medyczne Damiana sp. z o.o., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Szpital Geriatryczny w Katowicach, Scanmed S.A., Nu-Med. Grupa S.A., Iglotex S.A., Kompania Piwowarska, Inwido Production sp. z.o.o., Europejski Fundusz Leasingowy S.A.,Somfy Sp. z o.o., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, Grupa Scanmed S.A., Penta Hospital.
TOMASZ JUREK
Dr hab., n. med., mgr prawa, Tomasz Jurek, prof. Uczelni, lekarz, specjalista medycyny sądowej, kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autor prawie 300 publikacji z zakresu medycyny sądowej i prawa medycznego, w tym dwóch monografii: „Opiniowanie sądowo-lekarskie w przestępstwach przeciwko zdrowiu” i „Opiniowanie sądowo-lekarskie w przypadkach narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Od 20 lat biegły z zakresu medycyny sądowej wydający opinie m. in. w sprawach o błąd medyczny w wieloosobowych zespołach specjalistycznych. Trener i promotor kultury bezpieczeństwa w udzielaniu świadczeń.zdrowotnych.
SYLWIA GAŁUSZKA
Koordynator i wykonawca projektów związanych z normowaniem i optymalizacją procesów. Wdrażanie narzędzi Lean Managemant w zakładach produkcyjnych. Audytowanie i diagnozowanie kluczowych ograniczeń w obszarze produkcji, logistyki wewnątrzzakładowej, medycynie. Szkolenia z zakresu narzędzi Lean Management i normowania czasu pracy z wykorzystaniem metody MTM.
Umiejętności praktyczne:
- wykorzystanie zagadnień z zakresu Teorii Ograniczeń w praktyce,
- normowanie czasu pracy z wykorzystaniem metody MTM (LOG, USA),
- ergonomia czasu pracy z wykorzystaniem narzędzi: OCRA, NIOSH, OWAS, EAWS, AAWS,
- umiejętność tworzenia standardów pracy zgodnie z metodyką SOP i TWI,
- analiza danych na potrzeby realizowanych projektów
Wspierała we wdrażaniu zmian i szkoliła zespoły w takich placówkach medycznych jak: Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED Sp. z o. o., Medicover Sp. z o.o. Dom Lekarski S.A., EMC Instytut Medyczny S.A., Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego,Regionalne Centrum Zdrowa i Sp. z o.o. w Lubinie,Dolnośląska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych we Wrocławiu
Dr Agnieszka Zdęba-Mozoła
Doktor nauk o zdrowiu. Od ponad 10 lat zawodowo związana z sektorem ochrony zdrowia w Polsce, w tym od ponad 8 lat na stanowiskach menadżerskich średniego i wyższego szczebla w szpitalach: początkowo w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, aktualnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na stanowisku Zastępcy Dyrektora ds. Personalnych i Jakości.
Jej zainteresowania koncentrują się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem jednostkami ochrony zdrowia, realizacją i usprawnianiem procesów zachodzących wewnątrz tych jednostek oraz zarządzaniem ludźmi. Jest zwolenniczką łączenia wiedzy naukowej z praktyką zawodową na rynku ochrony zdrowia oraz pasjonatką nowoczesnych koncepcji zarządzania. Realizowała projekty związane z wdrażaniem narzędzi Lean Management w dolnośląskich szpitalach. Posiada certyfikację Lean Office, potwierdzającą uzyskanie kwalifikacji rynkowych w zakresie wdrażania i koordynowania procesów biznesowych. Jest autorką i współautorką publikacji naukowych oraz uczestnikiem konferencji naukowych w tematyce zarządzania procesami w ochronie zdrowia i wdrażania koncepcji Lean Management w jednostkach sektora ochrony zdrowia. W swojej rozprawie doktorskiej skoncentrowała się na uwarunkowaniach implementacji tej koncepcji w wielospecjalistycznym szpitalu w Polsce. Zaprezentowała zarówno narzędzia umożliwiające identyfikację marnotrawstw jak i analizę nieefektywności kosztowej oraz wpływ na proces organizacji udzielania świadczeń medycznych.