
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja, której można dokonać wysyłając maila o tytule "SPÓŁDZIELNIA" na adres e-mail rezerwacje@wrocff.com.pl.
Spacer po klinikach UMW i projekcja filmów krótkometrażowych
26 czerwca na Uniwersytet Medyczny zawita Spółdzielnia Kinowa Wrocław. Dla zainteresowanych organizatorzy przygotowali spacer po klinikach i projekcję filmów krótkometrażowych. Liczba miejsc jest ograniczona, zapraszamy do zapisów.
W ostatnią środę czerwca Spółdzielnia Kinowa Wrocław odwiedzi Plac Grunwaldzki, a właściwie jedną z perełek architektonicznych tego obszaru - kliniki należące do UMW.
Wieczór podzielony zostanie na dwie części. Dla 25 pierwszych zapisanych osób zaplanowany jest spacer po klinikach. Oprowadzającym będzie Artur Miściorak - pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i miłośnik klinik.
Natomiast o godz. 20.30 rozpocznie się prezentacja filmów, laureatów 9. Festiwalu Filmowego SPEKTRUM w Świdnicy. Dwa pierwsze metraże „Ciepło”, Klaudii Fortuniak i „Ucieczka z miasteczka”, Huberta Górskiego wyświetlone zostaną w auli uniwersyteckiej, gdzie będzie można spotkać się również z reżyserem Hubertem Górskim.
Jeśli pogoda pozwoli, projekcja dwóch kolejnych szortów - „Sen wujka Vakho”, Joanny Roj oraz „Ramboy” Matthiasa Joualada i Luciena Rouxa – odbędzie się w plenerze, w otoczeniu zieleni i urokliwej architektury UMW.
Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja, której można dokonać wysyłając maila o tytule "SPÓŁDZIELNIA" na adres e-mail rezerwacje@wrocff.com.pl.
Wydarzenie organizowane jest ramach podróży Spółdzielni Kinowej przez miejskie osiedla. Motywem przewodnim tegorocznych projekcji jest temat „Małe ojczyzny”. Poprzez seanse filmowe mieszkańcy mają szansę odkrywania lokalnych zakamarków i integracji nowych mieszkańców tych obszarów. W trakcie trwania akcji organizatorzy odwiedzają 5 osiedli: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Plac Grunwaldzki, Szczepin i Ołbin. Każde ze spotkań wyróżnia się swoją własną charakterystyką.
Inicjatywa - pod nazwą Spółdzielni Kinowej Ołbin - wystartowała 6 lat temu. Z biegiem lat przerodziła się w eksplorację sąsiednich osiedli - Nadodrza i Placu Grunwaldzkiego. Od 2024 roku Spółdzielnia Kinowa funkcjonuje z dopiskiem "Wrocław" i odwiedza 5 osiedli: Przedmieście Oławskie, Tarnogaj, Plac Grunwaldzki, Szczepin i Ołbin.
Partnerem wydarzenia na Osiedlu Plac Grunwaldzki jest Fundacja Ładne Historie wspólnie z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Spółdzielnia Kinowa Wrocław jest współfinansowana ze środków Gminy Wrocław.