Wydarzenia | 19.03.2024

Zielone miasteczko zdrowia

"Zielone miasteczko zdrowia" stanie w sobotę, 6 kwietnia w Centrum Handlowym Magnolia Park. Zapraszamy w godz. 12.00-16.00 na spotkanie ze studentami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, którzy przygotowali liczne akcje prozdrowotne i proekologiczne.

Organizatorem wydarzenia jest nowa organizacja "Razem możemy więcej", która powstała aby wspierać działalność społeczną służącą poprawie jakości życia. Udział w budowie zielonego miasteczka zapowiedzieli studenci UMW z kół naukowych i stowarzyszeń, którzy podzielą się wiedzą na temat wpływu środowiska na kondycję psychofizyczną.

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na płuca – SKN Cytometrii Przepływowej i Badań Biomedycznych opowie o wpływie zanieczyszczonego powietrza na płuca i będzie wykonywało pomiary saturacji tlenu jako wskaźnika narażenia na smog (a w następstwie zwiększonego ryzyka infekcji, astmy i innych schorzeń).

Mikrobiota i mikroorganizmy a środowisko – na stoisku SKN Mikrobiologii Farmaceutycznej będzie można się dowiedzieć, czym jest mikrobiota człowieka i jaką rolę odgrywa we wpływie środowiska na nasze zdrowie. Będzie można również wykonać odbitki swoich dłoni oraz np. kluczy czy telefonów, aby sprawdzić, czy są na nich drobnoustroje. Dowiecie się również, jakie mikroorganizmy żyją na przedmiotach codziennego użytku.

Segregacja śmieci, oszczędzanie wody, prądu dla najmłodszych – studenci z IFMSA-Poland Oddział przygotowali stoisko edukacyjne dla dzieci, na którym nie zabraknie dobrej zabawy.

Wpływ środowiska na zdrowie psychiczne – zagadnienie przybliży SKN Psychiatrii, a dodatkowo udzieli porad tym, którzy zmagają się z gorszą kondycją psychiczną.

Olejki eteryczne i pyłki roślin w powietrzu – SKN przy Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej będzie edukowało na temat naturalnych zapachów oraz płyków roślin, które wdychamy wraz z powietrzem.

Wpływ środowiska na żywienie – studenci kierunku dietetyka wyjaśnią, czym jest dieta planetarna i dlaczego jest głównym tematem w kontekście ochrony środowiska. Będzie można również dowiedzieć się, jak wykorzystywać resztki jedzenia.

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda
Data utworzenia: 19.03.2024
Autor edycji: Anna Szejda
Data edycji: 19.03.2024