Nr 760 - kryteria, jakie musi uzyskać n.a. (dot. przemianowania lub konkursu)

 
ARCHIWALNA
Uchwała Nr 760
Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu
z dnia 29 czerwca 2009 r.

w sprawie kryteriów, jakie musi uzyskać nauczyciel akademicki aby ubiegać się o stanowisko w drodze przemianowania (lub konkursu w przypadku zatrudnienia po raz pierwszy w Akademii Medycznej we Wrocławiu)

Na podstawie art. 62 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2005 r., Nr 164, poz. 1365 ze zm.) oraz z § 129 i 131 Statutu (tj. zarz. Nr 74/XIV R/2008 Rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 31 października 2008 r. ze zmianami) Senat Akademii Medycznej we Wrocławiu uchwala, co następuje:

 
§ 1
W przypadku ubiegania się o stanowisko adiunkta kandydat winien legitymować się następującym dorobkiem naukowym:
40 punktów obliczonych według obowiązującego w Uczelni kryterium punktowego, w tym opublikowane trzy prace oryginalne, z tego jedna pełna praca opublikowana w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor).

 
§ 2
W przypadku ubiegania się o stanowisko profesora nadzwyczajnego, (osoby nie posiadające tytułu naukowego) kandydat winien posiadać:
80 punktów obliczonych według obowiązującego w uczelni kryterium punktowego od daty dopuszczenia przez Wydziałową Komisję Oceniającą dorobku naukowego kandydata ze stopniem doktora do rozpoczęcia postępowania w sprawie przewodu habilitacyjnego, w tym od tej daty dwóch pełnych prac opublikowanych w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor) oraz wypromowanie obronionej i zatwierdzonej pracy doktorskiej,
lub – w przypadku braku obronionej i zatwierdzonej pracy doktorskiej – 120 punktów obliczonych według obowiązującego w uczelni kryterium punktowego od daty dopuszczenia przez Wydziałową Komisję Oceniającą dorobku naukowego kandydata ze stopniem doktora do rozpoczęcia postępowania w sprawie przewodu habilitacyjnego, w tym od tej daty dwóch pełnych prac opublikowanych w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor).

 
§ 3
W przypadku ubiegania się o stanowisko profesora zwyczajnego kandydat winien uzyskać 100 punktów obliczonych według obowiązującego w Uczelni kryterium punktowego, od daty zaakceptowania przez Wydziałową Komisję dorobku naukowego i innych osiągnięć określonych w art. 26 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz.U. z 2003 r., Nr 65, poz. 595 ze zm.), w tym od tej daty dwóch pełnych prac opublikowanych w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor)
lub – w przypadku braku wypromowania z zespołu doktora habilitowanego – 150 punktów obliczonych według obowiązującego w uczelni kryterium punktowego od daty zaakceptowania przez Wydziałową Komisję dorobku naukowego i innych osiągnięć określonych w art. 26 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz.U. z 2003 r., Nr 65, poz. 595 ze zm.), w tym od tej daty dwóch pełnych prac opublikowanych w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor).

 
§ 4
1. Opublikowanie jednej pełnej pracy, o której mowa w § 1 oraz dwóch pełnych prac określonych w § 2 i 3 w czasopiśmie ze współczynnikiem wpływu (Impact Factor) dotyczący kandydatów legitymujących się stopniem lub tytułem naukowym z zakresu nauk biologicznych, chemicznych, farmaceutycznych, medycznych i technicznych, o których mowa w Uchwale Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia 24 października 2005 r. w sprawie określenia dziedzin nauki i dziedzin sztuki oraz dyscyplin naukowych i artystycznych.
2. Wobec osób posiadających stopień lub tytuł naukowy z pozostałych dziedzin nauki rezygnuje się z wymogu, o którym mowa w ust. 1 zwiększając przy tym obowiązujące kryterium punktowe w następujący sposób:
1) dla osób ubiegających się o stanowisko adiunkta z 40 do 50 punktów;
2) dla osób ubiegających się o stanowisko profesora nadzwyczajnego, nie posiadających tytułu naukowego profesora odpowiednio z 80 do 100 punktów i ze 120 do 150 punktów;
3) dla osób ubiegających się o stanowisko profesora zwyczajnego odpowiednio ze 100 do 120 i ze 150 do 180 punktów.

 
§ 5
Przyjęto następujące zasady punktacji stosowanej w postępowaniu konkursowym w przypadku zatrudnienia po raz pierwszy w Akademii Medycznej na stanowisku asystenta.
L.p. Przedmiot oceny Liczba punktów Procentowy udział w punktacji
1. Średnia ocen ze studiów x 5 1) 20-30 …………%
2. a) Wynik egzaminu z języka obcego zdanego w Studium Języków Obcych Certyfikat 2) 0-5
6
…………%
3. Ocena predyspozycji i umiejętności kandydata dokonana przez kierownika jednostki organizacyjnej 0-15 …………%
4. Uczestnik studiów doktoranckich (5 pkt za uczestnictwo, za każdy rok studiów) max.20 …………%
5. Doktorat 10 …………%
6. Nagroda Rektora (2 punkty za każdą nagrodę) max. 4 …………%
7. Nagroda Ministra (za nagrodę) 3 …………%
8. Co najmniej 2-letnia aktywna przynależność do Studenckiego Koła Naukowego lub wolontariat w jednostkach organizacyjnych Uczelni:
2 punkty za każde koło 3)
b) 2 punkty za wolontariat (minimum 3 miesiące)3)
max. 6 …………%
9. Prace wygłaszane na konferencjach Studenckich Kół Naukowych lub opublikowane w materiałach z tych konferencji – 2 punkty 4) max. 12 (za wszystkie pozycje od 9 do11 Limit nie dotyczy prac, w których kandydat jest pierwszym lub drugim autorem.  
10. Prace opublikowane w polskich czasopismach recenzowanych (2 punkty za każdą pracę)   …………%
11. Prace opublikowane w czasopismach z listy Filadelfistycznej (5 punktów za każdą pracę)    
12. Zagraniczne praktyki wakacyjne trwające min. 1 miesiąc (1 punkt za każdy miesiąc), praktyki zawodowe lub wyjazd na stypendium w ramach programów edukacyjnych Unii Europejskiej (w kraju i za granicą) 5)
a) wyjazdy załatwiane indywidualnie przez studentów
b) wyjazdy w ramach programów naukowych między uczelniami i/lub programów unijnych
0-4
0-4
…………%
13. Udział w grantach naukowych 0-5 …………%
14. Praca we władzach organizacji studenckich 6) 2 …………%
15. Specjalizacja (ukończona lub w trakcie) max 5 …………%
  Maksymalna suma punktów:   100%
1) w celu dokonania porównania średniej ocen kandydatów w skali 5 i 6 stopniowej należy średnią ocen uzyskaną w skali 5 stopniowej pomnożyć przez 1,2;
2) certyfikaty British Council, Alliance Francais lub Instytutu Goethego, poświadczające znajomość języka na poziomie zaawansowanym, zwalniają kandydata z egzaminu i otrzymuje on 6 punktów;
3) potwierdzona opinią opiekuna Koła Naukowego, wolontariat potwierdzony przez kierownika jednostki organizacyjnej;
4) za tę samą pracę punkty przyznawane są jednorazowo;
5) potwierdzone przez ośrodek;
6) potwierdzona przez Prorektora ds. Dydaktyki.

 
§ 6
Tracą moc: uchwała Nr 287 Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 23 października 2006 r. w sprawie kryteriów, jakie musi uzyskać nauczyciel akademicki aby ubiegać się o stanowisko w drodze przemianowania (lub konkursu w przypadku zatrudnienia po raz pierwszy na Akademii Medycznej we Wrocławiu), uchwała Nr 499 Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 17 grudnia 2007 r. zmieniająca uchwałę Nr 287 senatu z dnia 23 października 2006 r. w sprawie kryteriów, jakie musi uzyskać nauczyciel akademicki, aby ubiegać się o stanowisko w drodze przemianowania (lub konkursu w przypadku zatrudnienia po raz pierwszy na Akademii Medycznej we Wrocławiu) oraz uchwała Nr 699 Senatu Akademii Medycznej we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2009 r. w sprawie zmiany zasad punktacji stosowanej w postępowaniu konkursowym (tj. w przypadku zatrudnienia po raz pierwszy w Akademii Medycznej we Wrocławiu)

 
§ 7
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z wyjątkiem § 2 i § 3, które wchodzą w życie z dniem 1 marca 2010 roku.

Za Senat

Rektor
Akademii Medycznej

prof. dr hab. Ryszard Andrzejak

Autor: Administrator Administrator
Data utworzenia: 29.06.2009
Autor edycji: Administrator Administrator
Data edycji: 05.07.2016