Wróć do strony głównej
Aktualności | 19.03.2018

11,5 mln złotych na projekt "Dolnośląscy Liderzy Medycyny"

Nasz uniwersytet znalazł się w gronie beneficjentów konkursu Zintegrowane Programy Uczelni – ścieżka I, co umożliwi realizację projektu "Dolnośląscy Liderzy Medycyny" podnoszącego kompetencje studentów i pracowników uczelni.

W ramach konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, polskie uczelnie otrzymały niemal 700 mln złotych – ponad 11,5 mln zł z tej kwoty trafi na nasz uniwersytet. Zdobyte środki posłużą realizacji projektu „Dolnośląscy liderzy Medycyny - wdrożenie zintegrowanego programu podnoszenia kompetencji studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i administracyjnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu" (WND-POWR.03.05.00-00-Z085/17).

Od czerwca 2018r., przez kolejne 36 miesięcy (od 01.07.2018 r. do 30.06.2021 r.) Uczelnia będzie prowadzić kompleksowy zintegrowany program rozwoju uczelni, oparty na realizacji certyfikowanych szkoleń, kursów, stypendiów, staży i nie tylko. Planujemy stworzyć Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne z nowoczesną infrastrukturą informatyczną, a także ogólnouczelniany system e-learningu. Zakupimy również aparaturę pozwalającą na intensyfikację szkolenia kolegów stomatologów w tematyce CAD/CAM w ramach prowadzonych zajęć przedklinicznych.

W ramach projektu, studenci będą mieli szansę skorzystać w bogatej oferty certyfikowanych i darmowych szkoleń, przygotowanych w pakietach szkoleniowych, dostosowanych do ich potrzeb. Doktoranci zyskają szansę na stypendia szkoleniowe, umożliwiające im zdobywanie wiedzy w zagranicznych ośrodkach naukowych. Pracownicy dydaktyczni, w ramach stypendiów dydaktycznych odwiedzą wiodące ośrodki naukowe, gdzie podniosą swoje kompetencje i zdobędą najnowszą wiedzę, którą będą dzielić się w trakcie prowadzonych zajęć.

Pracownicy administracji skorzystają ze szkoleń podnoszących umiejętności zarządcze i informatyczne. Planujemy łącznie objąć wsparciem ponad 1000 osób.
Rekrutacja do pierwszego cyklu zajęć w ramach wszystkich modułów rozpocznie się już w październiku. Pierwszych zapowiedzi należy spodziewać się już w wakacje.

O projekcie „Dolnośląscy Liderzy Medycyny mówi lek. Łukasz Gojny, Pełnomocnik Rektora ds. Projektu Power 3.5.

"Dolnośląscy Liderzy Medycyny" to pierwszy projekt Uczelni, zbudowany od podstaw na zweryfikowanym oddolnie zapotrzebowaniu na konkretne wsparcie w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Prace nad wnioskiem aplikacyjnym rozpoczęto jeszcze w czerwcu 2017r. Wtedy to, po przedstawieniu wizji projektu Prorektorom Ds. Dydaktyki oraz Ds Rozwoju Uczelni, rozpoczęto weryfikację potrzeb studentów, dydaktyków i pracowników administracyjnych Naszej Uczelni w kontekście podnoszenia ich kompetencji zawodowych, analitycznych, informacyjnych, jak również tzw. "kompetencji miękkich". W ramach pracy grupy roboczej Power 3.5 zebrano, zweryfikowano i przeanalizowano odpowiedzi nadesłane bezpośrednio przez studentów, doktorantów, przedstawicieli poszczególnych jednostek naukowych i administracyjnych UMW.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie znakomita współpraca zespołu zaangażowanych ludzi, których pracą było mi dane koordynować. Chciałbym serdecznie podziękować Pani mgr Katarzynie Karłowicz-Bodalskiej, która podjęła się koordynacji modułu staży dla studentów WFzOAM, Pani dr n. med. Dagmarze Gaweł-Dąbrowskiej, która koordynuje moduł podnoszenia kompetencji dydaktycznych, pani lek Karinie Wronie, odpowiedzialnej na moduł podnoszenia kompetencji wśród studentów. Dziękuję również pracownikom Biura Projektów Europejskich, z Panem Kierownikiem mgr Wojciechem Frontczakiem oraz mgr inż. Natalią Marchut, która jest odpowiedzialna za prowadzenie naszego wniosku. 

Szybka reakcja wszystkich Pań Dziekan i wskazanie przedstawicieli Wydziałów, którzy mimo sezonu ogórkowego udzielili nam wszelkich niezbędnych informacji, było kluczowe dla startu w konkursie o dofinansowanie. Bezpośrednie wsparcie i ogromne zaufanie Pana Prorektora Prof. dr. hab. n. med Piotra Dzięgiela, Pana Prorektora Prof. dr. hab. n. med. Jacka Szepietowskiego i Pana Kanclerza mgr Jacka Czajki pozwoliło na przygotowanie śmiałego w wielu aspektach programu projektu. Mam nadzieję, że otrzymana wysoka punktacja ministerialnych ekspertów jest potwierdzeniem celowości podjętego ryzyka.

Na chwilę obecną nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Państwa do obserwowania uczelnianych mediów, gdzie niebawem pojawią się kolejne informacje dotyczące projektu "Dolnośląscy liderzy medycyny." Świadom ogromu czekającej pracy, wyzwań i zadań, mam sporo entuzjazmu i energii do działania. Liczę na podobną masową pozytywną reakcję ze strony potencjalnych uczestników projektu.

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 19.03.2018 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 20.03.2018