2. miejsce wśród uczelni medycznych!
Nasza reprezentacja zdobyła puchar na Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji drużynowej mężczyzn! W minionym tygodniu drużyna męska w składzie Szymon Drużba, Łukasz Jarmuszczak, Jan Makowski i Tomasz Zahorski, i drużyna damska w składzie: Wiktoria Gibiec, Katarzyna Gil i Joanna Szydło rywalizowali w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w Barciarstwie Alpejskim w Zakopanem.
Możemy pochwalić się zdobytymi medalami w klasyfikacji uczelni medycznych:
- Łukasz Jarmuszczak wywalczył złoty medal w Slalomie Gigancie,
- Szymon Drużba - złoty medal w Slalomie,
- oraz drużynowe srebro drużyny męskiej.
Niestety, przez zbyt małą liczbę uczelni medycznych w klasyfikacji żeńskiej, nie została otwarta osobna kategoria "Uczelnie Medyczne". Żałujemy, bo faworytką do miejsc medalowych była Wiktoria Gibiec, która zajęła odpowiednie 8. i 16. miejsce w Slalomie Gigancie i Slalomie w kategorii Open.


Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki naszych zawodników.
Konkurencja Slalom Gigant - wyniki półfinału strefy zachodniej:
Kategoria mężczyźni:
20. miejsce Szymon Drużba (awans do finału)
22. miejsce Łukasz Jarmuszczak (awans do finału)
40. miejsce Tomasz Zahorski (strata 0,41s do finału)
48. miejsce Jan Makowski (strata 1,09s do finału)
Kategoria kobiety:
7. miejsce Wiktoria Gibiec (awans do finału)
25. miejsce Katarzyna Gil (awans do finału)
30. miejsce Joanna Szydło (strata 0,12s do finału)
Konkurencja Slalom Gigant - Finał ogólnopolski:
Kategoria mężczyźni:
Szymon Drużba nie ukończył pierwszego przejazdu.
Łukasz Jarmuszczak 24. miejsce po pierwszym przejeździe, nie ukończył drugiego przejazdu.
Kategoria kobiety:
Wiktoria Gibiec - 8. miejsce.
Katarzyna Gil 46. miejsce po pierwszym przejedźcie, nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu.
Joanna Szydło 30. miejsce w półfinale slalomu giganta.
Katarzyna Gil 46. w finale slalomu giganta i 40. w finale slalomu.
Gratulujemy serdecznie zawodnikom i trzymamy kciuki za ich starty na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych.
