28 nowych doktorantów UMW
W Centrum Naukowej Informacji Medycznej 6 października br. uroczyście rozpoczęto nowy rok akademicki Szkoły Doktorskiej, a także immatrykulowano kolejny rocznik młodych naukowców.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Szkoły Doktorskiej dr hab. Mirosław Banasik, prof. UMW, a następnie głos zabrał Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Piotr Dzięgiel, który podkreślił, jak elitarne grono stanowią doktoranci Szkoły Doktorskiej.
Podczas uroczystości oprócz władz uczelni obecni byli doktoranci oraz ich przyszli promotorzy.
Wykład inauguracyjny pt. „Interdycyplinarność badań drogą do zmiany paradygmatów w nauce” wygłosił prof. dr hab. Błażej Misiak, kierownik Katedry Psychiatrii UMW.
Do grona doktorantów Szkoły Doktorskiej dołączyło 28 doktorantów, w tym cztery osoby w ramach doktoratu wdrożeniowego oraz trzy osoby w ramach projektów NCN.