Aktualności | 31.01.2022

30. Finał WOŚP: pobiliśmy rekord!

Pomimo niesprzyjającej pogody i trwającej pandemii, sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy UMW pobił swój zeszłoroczny rekord. Wolontariuszom udało się zebrać aż 81 000 zł. To ponad 28 000 zł więcej niż w trakcie 29. Finału.

Już po raz kolejny sztab przy Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu zagrał dla WOŚP. W trakcie finału 30 stycznia 2022 r. na wrocławskich ulicach pojawiło się 35 wolontariuszy kwestujących i ponad 100 wolontariuszy bez puszek, rozlokowanych w placówkach ochrony zdrowia oraz firmach na terenie całego miasta, a także w sali wykładowej nr 4 budynku Wydziału Farmaceutycznego, gdzie mieścił się również uczelniany sztab Orkiestry.

Równolegle w Galerii Dominikańskiej odbywała się tegoroczna edycja Białej Niedzieli. Odwiedzający mogli bezpłatnie porozmawiać o profilaktyce, zmierzyć podstawowe parametry, nauczyć się technik badania oraz pierwszej pomocy przy stoiskach, które przygotowały organizacje studenckie z UMW.

Łącznie, po wstępnym liczeniu, ze wszystkich skarbon uzyskano kwotę 36531,45 zł. Dzięki możliwości wpłacania datków poprzez eSkarbonkę, sztab zebrał kolejne 12432 zł. Z kolei aukcje UMW dla WOŚP są obecnie warte ponad 32 000 złotych.

fot. Tomasz Walów

Wciąż jednak można dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki i wziąć udział w licytacjach WOŚP Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, szczególnie że do wylicytowania są: kurs laparoskopowy z prof. Dariuszem Patkowskim, kierownikiem Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej, warsztaty kuchni azjatyckiej z prof. Andrzejem Hendrichem oraz trening biegowy z prof. Tomaszem Zatońskim, prorektorem ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem UWM oraz gażdżety uczelniane - bluzy, kubki i torby.

Link do wszystkich aukcji znajduje się na stronie: https://allegro.pl/uzytkownik/WOSPSztabUMW

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 31.01.2022 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 01.02.2022