Wróć do strony głównej
Aktualności | 09.07.2024

Absolwentówka studentów English Division

Ponad 100 studentów English Division zakończyło naukę na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.  Na uroczystości było wielu zaproszonych gości, rodziny i przyjaciele z całego świata. Sala wypełniona była po brzegi. Po 6 latach nauki na UMW studenci pozostawili tu trwały ślad, wprowadzili wiele zmian i rozpoczęli działania, które będą kontynuowane.

- To był dzień pełen emocji. Z jednej strony ogromnej radości, bo osiągnęliśmy nasz cel, udało się skończyć studia, ale i smutku i niepewności przed tym, co nas czeka. Pewien etap się zamyka, rozstajemy się, ale patrzymy w przyszłość. Jestem przekonana, że  podobne uczucia towarzyszyły studentom przed 6 laty, kiedy rozpoczynali studia. Teraz ten etap się zamyka. Zapewniłam studentów, że pozostawili trwały, żywy ślad, zmienili nas i uczelnię, rozpoczęli wiele działań, które będą kontynuowane. Wyraziłam nadzieję, że będą o nas pamiętać - mówi dr hab. Katarzyna Neubauer, prof. UMW, prodziekan Wydziału Lekarskiego ds. kształcenia w języku angielskim.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni, m.in. prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki, prof. Marzena Dominiak, prorektor ds. strategii rozwoju uczelni, prof. Beata Sobieszczańska, dziekan filii UMW w Wałbrzychu, prof. Marcin Mikulewicz, dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego, dr hab. Maciej Dobrzyński, prof. UMW, prodziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego ds. kształcenia w języku angielskim. 

Studenci zaprezentowali zmontowany przez siebie wzruszający i zabawny film, który przedstawiał różne wydarzenia z sześciu lat studiów, nie tylko z zajęć, ale też wspólnych imprez. 

Absolwenci serdecznie dziękowali także pracownikom ED Office, szczególnie pani Katarzynie Kołodziejczyk-Prażmo i pani Kindze Haligowskiej. Obie panie przez 6 lat opiekowały się tegorocznymi absolwentami ED udzielając im wsparcia i pomocy w wielu życiowych momentach. 

- Uważam, że było to fantastyczne wydarzenie. Widać było ogromne, szczere emocje, silną więź z naszą uczelnią. Dla mnie to kawałek wspaniałej historii i ogromna duma ze świetnych absolwentów - dodaje dr hab. Katarzyna Neubauer, prof. UMW.

Na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu studiuje 621 studentów z zagranicy. Po raz pierwszy w tym roku zorganizowali wspólne, integracyjne spotkanie International Day, podczas którego pokazali swoje kultury, zwyczaje i tradycje.

Fot. Tomasz Walów

Galeria zdjęć >>

Zdjęcia absolwentów >>

Autor: Katarzyna Sudnik Data utworzenia: 09.07.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 23.07.2024