Aktualności | 10.01.2023

Ankiety reputacyjne

Na wybrane skrzynki e-mailowe kadry akademickiej naszej uczelni od stycznia wpływają ankiety reputacyjne (Academic Reputation Survey) od rankerów dwóch prestiżowych, ogólnoświatowych rankingów szkół wyższych  QS Universities Rankings oraz Times Higher Education.

Rankerzy nie ujawniają grupy docelowej, tak więc nie wiemy, kto z Państwa otrzyma czy też już otrzymał zaproszenie do udziału w badaniu, które przeprowadzane jest na zasadzie "by invitation only".  Zwracamy się więc z prośbą do wszystkich, którzy dostaną wiadomość, o skrupulatne wypełnienie ankiety. Jest to niezwykle ważne dla efektywnego pozycjonowania naszej uczelni w światowych rankingach.

Wskaźnik "Reputation", związany z prestiżem wśród kadry akademickiej, w przypadku Times Higher Education stanowi aż 33 proc. ogólnego wyniku, a w przypadku QS Universities Rankings – 40 proc. Oznacza to, że im liczniejszy udział w badaniu reputacyjnym, tym większa szansa uczelni na lepszą pozycję w rankingach. Pozostawienie ankiety bez odpowiedzi skutkuje natomiast brakiem punktów w zakresie powyższego kryterium.

Obecność uczelni w rankingach nie tylko podnosi jej prestiż na arenie krajowej i międzynarodowej, ale także, a może przede wszystkim, daje jej nowe szanse i możliwości rozwoju naukowo-badawczego. Będziemy więc Państwu wdzięczni za czas poświęcony na wypełnienie ankiet.

Tagi #na
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 10.01.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 13.03.2023