Wróć do strony głównej
Aktualności | 27.01.2017

Aukcja charytatywna przyniosła 6000 złotych

Sukcesem zakończyła się charytatywna aukcja na rzecz dzieci z chorobami rzadkimi, która odbyła się na Uniwersytecie Medycznym. 16 prac zostało zlicytowanych za w sumie 6000 złotych, które zasilą konto stowarzyszenia „Wspólnie”. 

- Choroby rzadkie nie mają procedur finansowania, dlatego każda złotówka, którą zdobędziemy dzisiaj, to złotówka spożytkowana we właściwy sposób – mówił rektor prof. Marek Ziętek otwierając charytatywną aukcję w Sali Centrum Naukowej Informacji Medycznej. 


Przedmiotem licytacji było 16 oryginalnych prac studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stworzonych w ramach letniej sesji malarskiej na kampusie UMW. Dzięki uprzejmości prof. Leszka Malugi (również obecnego na sali), który zorganizował plener we współpracy z Uniwersytetem Medycznym, prace zostały nieodpłatnie przekazane na charytatywną aukcję. 



Najwyższą kwotę, wynoszącą 650 złotych, osiągnęło ostatnie z licytowanych dzieł, przedstawiające Centrum Symulacji Medycznej. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród obecnych na sali przedstawicieli władz uczelni, cieszyły się prace, na których uwieczniono rektorat. Dwie z nich trafiły w ręce Dziekan prof. Małgorzaty Sobieszczańskiej oraz Rektora prof. Marka Ziętka, który wylicytował również dzieło przedstawiające Katedrę i Zakład Farmakologii oraz CNIM. Prorektor prof. Piotr Dzięgiel także wszedł w posiadanie dwóch prac, na których uwieczniono Katedrę i Zakład Anatomii Prawidłowej.



Nabywców znalazły wszystkie licytowane dzieła, dzięki czemu udało się zgromadzić dokładnie 6000 złotych. Wspomniane środki zostaną przeznaczone na utworzenie darmowych poradników dla rodziców dzieci z chorobami rzadkimi oraz opiekujących się nimi specjalistów.

Fot. Adam Zadrzywilski

Galeria zdjęć

Autor: Administrator Administrator Data utworzenia: 27.01.2017 Autor edycji: Administrator Administrator Data edycji: 31.01.2017