Wróć do strony głównej
Aktualności | 02.09.2023

BUMWRO 2023

Trwa rejestracja zawodników Biegu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tegoroczna edycja BUMWRO obędzie się w sobotę, 30 września.

Tradycyjnie zawody zostaną rozegrane na atestowanym odcinku 10 km. W tym roku biegacze będą rywalizowali na nowej trasie – sąsiadujących z Odrą zielonych terenach przy Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przy ul. Bartla we Wrocławiu.

– To będzie już drugi bieg po przerwie związanej z pandemią – mówi dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem, a zarazem dyrektor BUMWRO. – Mam nadzieję, że i w tym roku spotkamy się w licznym gronie, aby promować zdrowy styl życia oraz aktywność fizyczną, jako podstawową profilaktykę chorób cywilizacyjnych, a równocześnie społeczną odpowiedzialności uczelni. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności, bo w czasie naszej imprezy, obok rywalizacji, ważna jest dobra zabawa i integracja.

W ramach zawodów, obok kategorii open, odbędą się konkurencje branżowe, m.in.:
- Mistrzostwa studentów UMW 
- Mistrzostwa pracowników UMW
- Mistrzostwa lekarzy
- Mistrzostwa uczelni Wrocławia
- Mistrzostwa team`ów biegowych


Przy okazji BUMWRO 2023 zaplanowano także zawody dla dzieci. Dla uczestników BumKids przygotowano trzy trasy o różnych długościach na terenie parku przy ul. Bartla:

  • 400 metrów dla dzieci w wieku 6-7 lat
  • 800 metrów dla dzieci w wieku 8-9 lat
  • 1200 m metrów dla dzieci w wieku 10-12 lat

Więcej informacji >>


Po raz kolejny w ramach wydarzenia odbędzie się także Bieg Wskersów adresowany do duetów, które tworzą dzieci z niepełnosprawnościami w specjalnych wózkach oraz ich opiekunowie. Fundacja Fizjotriterapia. Follow your dreams oferuje wypożyczenie pojazdów, a jej podopieczni niecierpliwe czekają na swoich sportowych partnerów.

Więcej informacji >>


Organizatorem imprezy jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Fundacja Biegaj dla Zdrowia, a ambasadorem – Adrian Kostera. Od początku czerwca sportowiec bierze udział w "Wyzwaniu – 365 Triathlon". Podczas projektu, który potrwa rok, zamierza on pobić rekord Guinnessa, pokonując ponad 40 tys. km, czyli więcej, niż wynosi obwód kuli ziemskiej. Nasi specjaliści przebadali Adriana Kosterę przed rozpoczęciem wyzwania, będą kontrolować stan jego zdrowia w czasie triathlonu oraz ocenią zmiany, jakie zaszły w organizmie po zakończeniu wyzwania.

Strona BUMWRO >>

Link do rejestracji uczestników >>

Nabór wolontariuszy >>

mapa biegu

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 02.09.2023 Autor edycji: Piotr Gil Data edycji: 26.09.2023