Wróć do strony głównej
Aktualności | 03.10.2022

Darmowe kursy MPK między kampusami

Od początku nowego roku akademickiego wrocławskie MPK ponownie uruchamia specjalną linię dla studentów i pracownikow UMW. Medycy pojadą za darmo między Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym przy Borowskiej a kampusem przy ul. Curie-Skłodowskiej.

O powrocie „białego transportu” na ulice Wrocławia, prezes MPK Krzysztof Balawejder poinformował przy okazji Biegu Uniwersytetu Medycznego BUMWRO :

– Pomysł świetnie sprawdził się podczas pandemii, dlatego chcemy go kontynuować – powiedział szef MPK. – To taki mały gest od MPK dla tych, którzy na co dzień poświęcają się, walcząc o nasze zdrowie. Dzięki tym kursom będą mogli szybciej i – co ważne w czasie pandemii – w dość sterylnych warunkach poruszać się między szpitalami.

– Jesteśmy wdzięczni MPK za tę inicjatywę. Ten transport jest dla nas bardzo ważny, bo w obu naszych lokalizacjach, które dzieli ponad 7 km, pracuje blisko 5 tysięcy osób. Wiele z nich musi się przemieszczać służbowo  między klinikami, a specjalna linia im to ułatwia – dodał dr hab. Tomasz Zatoński, prof. UMW, prorektor ds. budowania relacji i współpracy z otoczeniem UMW.

1 października wróciło także inne ważne wspólne przedsięwzięcie MPK i USK. Po półrocznej przerwie ponownie zaczął działać mobilny punkt szczepień, znany wrocławianom jako SZCZEPCIObus. Reaktywacja nastąpiła w sobotę, w czasie BUMWRO.  W SZCZEPCIObusie każdy może się zaszczepić przeciwko COVID-19 bez konieczności rejestracji czy szukania przychodni z wolnym terminem. Do dyspozycji chętnych są szczepionki Johnson & Johnson, Pfizer oraz Moderna.

– Bardzo się cieszę, że promocja i profilaktyka zdrowia została połączona z możliwością wykonania szczepień w miasteczku biegowym. Dzięki obecności SZCZEPCIObusa biegacze będący dziś z nami, będą mogli być bezpieczni tej jesieni i tej zimy. Oprócz biegania prezentujemy również inne formy dbania o swoje zdrowie. Szczepienia też są jedną z nich i serdecznie do tego namawiam mówił
dr hab. Tomasz Zatoński, w czasie wspólnej z MPK konferencji prasowej przed biegiem.

Poprzednia edycja SZCZEPCIObusa cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Jej bilans to: blisko 15,5 tysiąca zaszczepionych osób, 102 odwiedzone lokalizacje, ponad 6 tysięcy przejechanych kilometrów i prawie 1640 godzin pracy.

Poniżej rozkład jazdy:


7:15  przystanek nr 1 ul. Chałubińskiego oraz Przystanek nr 2 ul. Marcinkowskiego 

7:26 Przystanek 10126 P. Skargi (Galeria Dominikańska)  

7:33 Przystanek 11321 Dworzec Autobusowy (Wroclavia) kierunek Borowska

7:43 Przyjazd Szpital Kliniczny ul. Borowska15:30  Przyjazd Szpital Kliniczny ul. Borowska

15:38 Przystanek 21102 Dworzec Autobusowy (Wroclavia) kierunek Dominikański

15:44 Przystanek Oławska 10111 (Galeria Dominikańska)

15:55 Przyjazd Stare Kliniki ul. Chałubińskiego

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 03.10.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 03.10.2022