Wróć do strony głównej
Aktualności | 05.06.2024

DFN na pierwszym miejscu

XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki 2023, współorganizowany przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, został uhonorowany Nagrodą Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom" w kategorii "Popularyzacja nauki".

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 45 zgłoszeń. Najwięcej, bo po osiemnaście, w kategoriach "Popularyzacja nauki" i "Kreacja". Wyboru laureatów i finalistów dokonała kapituła, kierując się – jak wyjaśniają organizatorzy – innowacyjnością i kreatywnością zgłoszonych projektów, ich zgodnością z powszechnie uznawanymi zasadami public relations, promocją społecznej odpowiedzialności nauki oraz uzyskanymi korzyściami i siłą oddziaływania.

Nagrody wręczono podczas Gali XXXVI Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom", a zwycięzcą w kategorii "Popularyzacja nauki" został XXVI Dolnośląski Festiwal Nauki 2023.

XXVI edycja DFN, organizowanego przez konsorcjum jedenastu wrocławskich uczelni oraz dwóch instytutów Polskiej Akademii Nauk, to wyjątkowe wydarzenie na mapie edukacyjnej i kulturalnej Dolnego Śląska. Zainicjowana w 1998 r. impreza kontynuuje misję popularyzacji nauki, edukacji interdyscyplinarnej i integracji środowiska akademickiego z mieszkańcami regionu, oferując bezpłatny dostęp do szerokiego spektrum wydarzeń popularnonaukowych i kulturalnych wszystkim mieszkańcom Wrocławia i Dolnego Śląska.

Kapituła doceniła, że DFN nadąża za trendami w popularyzacji nauki, wykorzystując do tego najnowsze narzędzia i kanały komunikacji, jak również to, że zasięg i skuteczność wydarzenia z roku na rok rośnie.

Przypomnijmy, że podczas XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki po raz pierwszy w historii powstało "Miasteczko Naukowe". Na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na odwiedzających czekało ponad 40 atrakcji.

– W sumie w ramach ubiegłorocznej edycji DFN pracownicy, doktoranci i studenci naszej uczelni przygotowali ponad 180 wykładów, laboratoriów, warsztatów, pokazów i wystaw. To było rekordowe zaangażowanie w organizację festiwalu – mówiła wówczas dr hab. Maria Wesołowska, koordynator Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu ds. DFN, która podczas gali kończącej wrocławską edycję festiwalu odebrała statuetkę "Spiritus movens" za zaangażowanie w stworzenie "Miasteczka Naukowego".

– Statuetka i nagroda „PRom” to wielka radość i wielkie wyróżnienie dla wszystkich organizatorów, w tym także dla społeczności akademickiej naszej uczelni – dodaje dr hab. Maria Wesołowska.

Więcej informacji znajduje się na stronie >>

Oprac. na podstawie materiałów organizatora

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 05.06.2024 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 05.06.2024