Aktualności | 20.10.2023

Dodatkowy termin szkolenia BHP

Przypominamy o obowiązkowym szkoleniu BHP dla nowoprzyjętych studentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Dodatkowy termin szkolenia został wyznaczony na 27-30 października.

Szkolenie odbywa się w formie zdalnej za pośrednictwem systemu TestPortal. Początkowe slajdy zawierają materiał, który należy przyswoić, a ostatnie – pytania testowe. Test uważa się za zaliczony, gdy student uzyska 80 proc. poprawnych odpowiedzi.

Wiadomość e-mail z dostępem do szkolenia zostanie wysłana w momencie otwarcia systemu, tj. w piątek, 27 października o godz. 00:00. Test będzie można rozwiązać do godz. 23.59 w poniedziałek, 30 października. Każdy ze studentów ma dwie próby podejścia do zaliczenia.

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 30 października 2018 r. w sprawie sposobu zapewnienia w uczelni bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i kształcenia informuje, że odbycie szkolenia BHP jest obowiązkowe, a dodatkowo niezaliczenie szkolenia BHP może skutkować skreśleniem z listy studentów lub doktorantów (zgodnie z Zarządzeniem nr 54/XVI R/2022 Rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu z dnia 24 marca 2022 r. w sprawie organizowania szkolenia studentów i uczestników studiów doktoranckich w zakresie bezpiecznych i higienicznych warunków kształcenia od roku akademickiego 2022/2023).

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 20.10.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 20.10.2023