Wróć do strony głównej
Aktualności | 15.03.2023

Dolnośląski Festiwal Nauki

Nasza uczelnia będzie gospodarzem "Miasteczka Naukowego" – imprezy, która zainauguruje otwarcie XXVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Wrocławska edycja DFN potrwa od 16 do 22 września br. Naukowcy i studenci już mogą zgłaszać propozycje spotkań, jakie chcieliby zorganizować w ramach wydarzenia. Na wnioski czekamy do końca marca br.

"Nauka porusza!" – to hasło tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, które nawiązuje do obchodzonego Roku Mikołaja Kopernika. Uroczyste otwarcie DFN zaplanowano na sobotę, 16 września br. o godz. 10.00 na Wydziale Farmaceutycznym UMW przy ul. Borowskiej 211. Powstanie tam "Miasteczko Naukowe" (dawny Park Wiedzy), w którym odbędą się m.in. prezentacje i wykłady.

Naukowców oraz studentów UMW, działających w kołach naukowych, organizacjach i stowarzyszeniach, zainteresowanych współorganizacją DFN, zapraszamy do współpracy. Jeśli chcielibyście Państwo przygotować pokazy, warsztaty, pogadanki, badania profilaktyczne lub macie inne pomysły na aktywność popularyzującą osiągnięcia nauki, wiedzę prozdrowotną czy umiejętności przydatne w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, prosimy o kontakt z osobami z osobami odpowiedzialnymi za koordynację DFN na naszej uczelni:

Dla pracowników Wydziału Farmaceutycznego:
dr Agnieszka Dobosz, e mail: agnieszka.dobosz@umw.edu.pl
Dla pracowników pozostałych wydziałów:
dr hab. Maria Wesołowska, e-mail: maria.wesolowska@umw.edu.pl

Formularz zgłoszeniowy >>

Termin nadsyłania formularzy – 31 marca br.

Nowością tegorocznego DFN będzie pilotażowa wersja Dolnośląskiej Nocy Naukowców (projekt finansowany przez Komisję Europejską), zaplanowany na 22 września. Powrócą również zajęcia dla dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei", jak również kontynuowane będą "Interaktywne Pokazy w Szkołach". Zachęcamy do przygotowania quizów, konkursów, itp. dla dzieci oraz młodzieży szkolnej z różnych grup wiekowych.

Strona Dolnośląskiego Festiwalu Nauki >>

Regionalne edycje festiwalu:
Legnica 26-27 września    
Dzierżoniów 28-29 września    
Głogów 2-4 października    
Bystrzyca Kłodzka 5-6 października    
Jelenia Góra 9-10 października    
Ząbkowice Śląskie 11-12 października
Lubin-Polkowice 17-18 października 
Bolesławiec 19-20 października 
Zgorzelec 23-24 października
Wałbrzych 23-27 października

Tagi #umw
Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 15.03.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 15.03.2023