Aktualności | 29.05.2023

Dr Michał Porwolik najlepszym wykładowcą

Dr Michał Porwolik z Zakładu Anatomii Prawidłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu został zwycięzcą 11. edycji konkursu "Kubek dla Wykładowcy", organizowanego przez Radio Luz.

"Kubek dla Wykładowcy" to plebiscyt, który od lat cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród wrocławskich studentów, ale i samych nauczycieli akademickich. I trudno się temu dziwić, bo kto by nie chciał otrzymać takiego dowodu uznania…?

Jak mówią organizatorzy konkursu, kultowy już kubek to nagroda dla kogoś, "kto potrafi wypełnić serca zgromadzonej wokół katedry społeczności akademickiej fascynacją, zaciekawieniem, odwagą w poszerzaniu wiedzy, odkrywaniu siebie i otaczającego nas świata. Bez względu na posiadany stopień naukowy i liczbę liter przy nazwisku". W plebiscycie mogą brać udział tylko osoby, które aktywnie prowadzą działalność dydaktyczną, jednak z wyjątkiem sprawujących funkcje dziekańskie i rektorskie.

Dr Michał Porwolik z Zakładu Anatomii Prawidłowej UMW jest opiekunem studentów I roku Wydziału Lekarskiego oraz prowadzącym fakultety z Anatomii powierzchniowej oraz Technik preparacyjno-sekcyjnych w obrazowaniu topograficznym tkanek i narządów.

Co o najbardziej lubianym i cenionym wykładowcy mówią studenci?

"Co za LUZ w przekazywaniu wiedzy! Jaki zapał, jaka werwa i niesamowita energia!"

"Ma niesłychaną wiedzę z zakresu budowy ciała człowieka, którą przekazuje w tak niewiarygodnie przystępny sposób, że wszyscy studenci żegnają strach i z zapałem zmierzają do prosektorium!"

"Wykładowca z krwi i kości oraz wszystkich innych komórek, które składają się na prawdziwego, oddanego dydaktyce, anatoma".

"Na innych uczelniach studenci skarżą się na zajęcia anatomii, a u nas ten przedmiot jest czystą przyjemnością".

W rozmowie z Radiem Luz, tuż po ogłoszeniu wyników, dr Michał Porwolik przyznał, że nie spodziewał się nominacji, a co dopiero wygranej, zwłaszcza, że prowadzi trudne i specyficzne zajęcia. Zapytany, co będzie pił ze zwycięskiego kubka: kawę czy herbatę, odpowiedział:
– Ani tego, ani tego, nagroda zajmie eksponowane miejsce w moim gabinecie, jako piękna pamiątka, za którą wszystkim głosującym serdecznie dziękuję.

Fot. Tomasz Walów

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 29.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 29.05.2023