Wróć do strony głównej
Aktualności | 22.05.2023

Dyplomatoria czas zacząć

Pierwsze rozdanie dyplomów w semestrze letnim 2022/2023 za nami. W piątek, 19 maja odebrali je absolwenci Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku farmacja. 

W uroczystości uczestniczyła m.in. prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW, władze Wydziału Farmaceutycznego oraz zaproszeni goście. Absolwenci złożyli ślubowanie i odebrali dyplomy. Dodatkowo spotkanie było okazją do wyróżnienia osób, które osiągnęły najlepsze wyniki w nauce oraz napisały najlepsze prace magisterskie. Oto lista nagrodzonych:

Odznaki "wzorowego studenta" za najwyższą średnią

  • mgr farm. Emilia Radecka (średnia ocen 4,74)
  • mgr farm. Julia Nogły (średnia ocen 4,64)
  • mgr farm. Ilona Pawłowska (średnia ocen 4,63) 

Medal im. prof. Bogusława Bobrańskiego dla najlepszej studentki

  • mgr farm. Emilia Radecka (średnia ocen 4,74)

Laureaci Wydziałowego Konkursu Prac Magisterskich

  • I miejsce - mgr farm. Remigiusz Płaczek za pracę pt. "Projektowanie selektywnych inhibitorów MMP-13 jako potencjalnych leków stosowanych w reumatoidalnym zapaleniu stawów", napisaną pod opieką promotorską dr hab. Żanety Czyżnikowskiej z Katedry i Zakładu Podstaw Nauk Chemicznych UMW
  • II miejsce - mgr farm. Kajetan Grzelka za pracę pt. "Wpływ odwracalnej elektroporacji oraz odmiennych warunków hodowlanych na wzrost roślin z gatunku Scutellaria baicalensis", napisaną pod opieką dr. hab. Sylwestra Ślusarczyka z Katedry Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej UMW
  • III miejsce - mgr farm. Dagmara Furmaniak za pracę pt. "Zrozumienie dystrybucji substancji aktywnych pomiędzy fazą zewnętrzną i wewnętrzną w nanoemulsjach farmaceutycznych z wykorzystaniem metody spektroskopii NMR", napisaną pod opieką dr. Jana Melera z Katedry i Zakładu Technologii Postaci Leku UMW 

Podczas uroczystości przemawiały m.in. Magdalena Iskra, sekretarz lokalna Polskiego Towarzystwa 
Studentów Farmacji Oddział Wrocław, Inez Czułowska, wiceprzewodnicząca ds. międzynarodowych PTSF Oddział Wrocław, Bernadetta Nowak, przewodniczącą Samorządu Studentów UMW oraz Joanna Frąszczak, przedstawicielka absolwentów.

Uroczystość tradycyjnie zakończyło podrzucenie biretów i wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Fot. Tomasz Walów

Galeria zdjęć >>

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 22.05.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 22.07.2023