Aktualności | 15.06.2023

Dzień ergonomii w Bibliotece UMW

Pracownicy Biblioteki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wzięli udział w projekcie edukacyjno-szkoleniowym pt. "ERGO POWER UMW - myśl ergonomicznie, pracuj świadomie". Zajęcia odbyły się w poniedziałek, 12 czerwca w Centrum Naukowej Informacji Medycznej.

Szkolenie obejmowało część teoretyczno-praktyczną, podczas której omówiono zagadnienia dotyczące ergonomii jako elementu kultury, bezpieczeństwa i stylu pracy oraz część konsultacyjno-praktyczną, zorganizowaną przy stanowiskach pracy.

Inicjatorem akcji była Dominika Sidorska, dyrektor Biblioteki UMW, a zajęcia przygotowały i przeprowadziły dr hab. Anna Kołcz i dr hab. Aleksandra Królikowska, fizjoterapeutki z Samodzielnej Pracowni Ergonomii i Monitoringu Biomedycznego Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW we współpracy z Adrianem Kozłowskim, fizjoterapeutą z firmy OPPA.

Fot. Tomasz Walów/UMW

Autor: Anna Szejda Data utworzenia: 15.06.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 15.06.2023