Aktualności | 20.03.2023

Dzień Otwarty na UMW

We wtorek, 28 marca br. nasza uczelnia organizuje Dzień Otwarty dla maturzystów. Podczas spotkania kandydaci na studia będą mieli możliwość m.in. zapoznać się z naszą ofertą i bazą dydaktyczną, przebiegiem procesu rekrutacji oraz zwiedzić jeden z dziewięciu uniwersytetów medycznych w kraju z ponad 70-letnią tradycją.

Dzień Otwarty na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu rozpocznie się we wtorek, 28 marca br. o godz. 9.00 w holu Centrum Naukowej Informacji Medycznej (CNiM) - Biblioteki Głównej UMW przy ul. Marcinkowskiego 2-6. Po przywitaniu uczestników przez władze rektorskie, zaplanowano spotkania informacyjne i wykłady, jak również prezentacje kilkunastu kół naukowych oraz organizacji i stowarzyszeń studenckich. Uczestnicy wydarzenia będą mogli też zwiedzić wnętrza uczelni.

- Serdecznie zapraszamy na spotkanie młodzież, która rozważa związanie swojej przyszłości zawodowej z systemem ochrony zdrowia. Młodzież, która chciałaby ratować ludzkie zdrowie i życie, ale też mieć wpływ na rozwój medycyny, prowadzić badania naukowe i zmieniać świat. Te studia może nie należą do łatwych, ale trudno o profesje, które dają równie wielką satysfakcję - mówi prof. Agnieszka Piwowar, prorektor ds. studentów i dydaktyki UMW.

Nasza uczelnia ma w ofercie 10 kierunków prowadzonych w języku polskim (lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmacja, dietetyka, analityka medyczna, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia oraz zdrowie publiczne) oraz dwa realizowane w języku angielskim (lekarski, lekarsko-dentystyczny). Stawiamy na nowoczesne metody kształcenia, dysponujemy m.in. Centrum Symulacji Medycznej, w skład którego wchodzi otwarta niedawno Pracownia Innowacyjnej Edukacji Medycznej, liczne laboratoria, a praktycznej nauki zawodu studenci uczą się w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu, jednym z największych ośrodków medycznych w kraju z III stopniem referencyjności.

UMW to uczelnia z ponad 70-letnią tradycją i jeden z dziewięciu publicznych uniwersytetów medycznych w Polsce. W prestiżowym, światowym rankingu The WUR (Times Higher Education World Universities Rankings), zajęliśmy najwyższe miejsce wśród wszystkich polskich szkół wyższych i zostaliśmy liderem w dziedzinie medycyny klinicznej oraz przedklinicznej. Ponadto, w wyniku ewaluacji za lata 2017-2021 wszystkie trzy dyscypliny naukowe UMW (nauki medyczne, nauki farmaceutyczne i nauki o zdrowiu) ostatecznie otrzymały kategorię A, czyli ocenę "bardzo dobrą", która świadczy o wysokim poziomie działalności naukowej prowadzonej na naszej uczelni.

Program Dnia Otwartego:

godz. 9.00 – otwarcie spotkania i przywitanie uczestników przez władze uczelni
godz. 9.20-9.50 – spotkanie informacje "Rekrutacja na studia w języku polskim i angielskim - krok po kroku" (Biuro Rekrutacji i Badania Losów Absolwentów)
godz. 9.55-10.25 – spotkanie informacje "Akademiki, stypendia, organizacje i stowarzyszenia" (Dział Spraw Studenckich, Samorząd Studentów UMW)
godz. 10.30-11.15 – wykład "Zdrowie publiczne - z perspektywy studenta i absolwenta" (dr Łukasz Rypicz, prodziekan ds. studentów Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW, przedstawiciel studentów, Miłosz Lipieta, Aleksandra Sołtysiak, przewodnicząca SKN Młodych Menedżerów)
godz. 11.20-11.50 – warsztaty szycia chirurgicznego (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław)
godz. 12.00-12.45 – wykład "Skuteczne uczenie się - co mówią badania?" (SKN Psychiatrii UMW)
godz. 12.50-13.30 – wykład "Jak to jest być diagnostą, czyli wszystko o Analityce Medycznej na UMW" (Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych UMW)
godz. 13.15-13.35 – wykład "Lekcja anatomii w cieniu historii i nowoczesności" (prof. Bartosz Kempisty, kierownik Zakładu Anatomii Prawidłowej UMW), Sala im. T. Marciniaka, Zakład Anatomii Prawidłowej, ul. Chałubińskiego 6a
godz. 13.40-14.15 – wykład "Dlaczego warto studiować farmację?" (Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Wrocław)

Stanowiska kół naukowych i organizacji studenckich:

• Samorząd Studentów UMW