Aktualności | 08.09.2023

Dzień Ratownika Medycznego

Szanowni Państwo, nauczyciele akademiccy, ratownicy medyczni, studenci ratownictwa medycznego,

na mocy Ustawy z dnia 1 grudnia 2022 roku o zawodzie ratownika medycznego oraz samorządzie ratowników medycznych Sejm RP ustanowił dzień 8 września ogólnopolskim Dniem Ratownika Medycznego. Od dziś, każdego roku, będziemy mogli z dumą i satysfakcją kierować do Państwa słowa ogromnego uznania, wskazując na istotę wykonywanych przez Was czynności zawodowych w obliczu zagrożenia zdrowia i życia drugiego człowieka.

Wiemy, z jaką odpowiedzialnością wiąże się praca ratownika medycznego, wiemy jak zróżnicowane i pełne wyzwań działania towarzyszą Wam na co dzień. Życzymy więc Państwu niegasnącego optymizmu, rozwoju zawodowego, a także wytrwałości w dążeniu do realizacji stawianych sobie celów.

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UMW
dr hab. Anna Kołcz

Autor: Joanna Pacula Data utworzenia: 08.09.2023 Autor edycji: Anna Szejda Data edycji: 08.09.2023