Wróć do strony głównej
Aktualności | 11.02.2026

Eksperci UMW I USK z zaufaniem wojewody

Specjaliści z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zostali powołani na funkcje konsultantów wojewódzkich w wybranych dziedzinach medycyny. To ważne wyróżnienie podkreślające ich doświadczenie kliniczne i zaangażowanie w rozwój ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku.

Powołania na pięcioletnią kadencję z rąk Wojewody Dolnośląskiej Anny Żabskiej odebrali:

  1. dr Agnieszka Borys-Iwanicka z II Katedry i Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia UMW. Specjalista w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia USK – konsultant wojewódzki w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej. 
     
  2. prof. Anna Czyż z Katedry i Kliniki Hematologii, Terapii Komórkowych i Chorób Wewnętrznych. Zastępca Kierownika Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku USK – konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii. 
     
  3. dr hab. Diana Jędrzejuk z Katedry i Kliniki Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Specjalista w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych USK – konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny nuklearnej. 
     
  4. prof. Romuald Zdrojowy z Uniwersyteckiego Centrum Urologii. Kierownik Kliniki Urologii USK – konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii. 
     
  5. dr Anna Chudiak z Zakładu Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Zabiegowego – konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego i operacyjnego.
     
  6. dr Małgorzata Lipińska-Gediga z Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii UMW – konsultant wojewódzki w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
     
  7. dr hab. Izabela Wróblewska z Zakładu Pielęgniarstwa Internistycznego UMW – konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego.

Zgodnie z ustawą będą pełnić swoje funkcje przez okres pięciu lat, wspierając system ochrony zdrowia w regionie w zakresie nadzoru merytorycznego, opiniowania oraz doradztwa. Do ich zadań należy m.in. opiniowanie świadczeń zdrowotnych, współpraca z Narodowym Funduszem Zdrowia, doradztwo w zakresie kształcenia kadr medycznych oraz wsparcie merytoryczne administracji publicznej w obszarze ochrony zdrowia.

Zdjęcia: Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Tagi #umw
Autor: Sylwia Foremna Data utworzenia: 11.02.2026 Autor edycji: Sylwia Foremna Data edycji: 11.02.2026