Wróć do strony głównej
Aktualności | 29.09.2022

Emocje, rekordy, integracja i radość z biegania!

Kilkuset zawodników stanęło na starcie Biegu Uniwersytetu Medycznego 1 października br.  przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. Pobiegli pracownicy i studenci wrocławskich uczelni, medycy, fizjoterapeuci, policjanci, pacjenci po transplantacjach, dzieci i kilkadziesiąt  tandemów wózkowych.  Udział tak licznych zespołów złożonych z osób niepełnosprawnych i ich opiekunów czyni imprezę zainicjowaną przez UMW wyjątkową w skali kraju.

Mimo fatalnych prognoz, uczestników sobotniego biegu mile zaskoczyła słoneczna pogoda.

– To prezent dla inicjatora BUMWRO, prof. Tomasza Zatońskiego, który dziś obchodzi urodziny – żartował rektor UMW prof. Piotr Ponikowski, który tradycyjnie przebiegł 10 km trasy z numerem startowym 1.

Dyrektor BUMWRO dr hab. Tomasz Zatoński,  prorektor ds Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem biegł z partnerem na wózku – niepełnosprawnym kilkuletnim Frankiem Mizerą.

– Jest fantastycznie, piękna pogoda, piękna trasa, czegóż chcieć więcej – mówił po dotarciu na metę z czasem 50 min. 55 sek.

W klasyfikacji generalnej głównego  biegu zwyciężył Dariusz Boratyński, który z czasem 29 min. 42 sek. ustanowił swój rekord życiowy. Boratyński wygrał także w kategorii fizjoterapeutów.

Wśród pracowników UMW rywalizacja była zażarta. Ostatecznie na podium stanęli: w kategorii kobiet – Izabela Berdowska, Luba Ślósarz i Marta Nowakowska-Kotas, a wśród mężczyzn – Piotr Lepka, Jan Biegus i Aleks Kacprzyk. Wśród studentek UMW najlepsza trójka to: Kinga Pietras, Karolina Stawarz i Ewa Drozdowska. Naszybciej biegającymi studentami UMW okazali się: Jan Piotrowski, Kamil Janosz i Grzegorz Okos.

AG/UMW

Fot. Tomasz Walów

Tagi #umw
Autor: Monika Szymańska-Antosiak Data utworzenia: 29.09.2022 Autor edycji: Monika Szymańska-Antosiak Data edycji: 04.10.2022